Statystyki meczów w aplikacjach polskich bukmacherów

W dzisiejszych czasach każdy bukmacher kładzie duży nacisk na swoją własną aplikację mobilną. Wynika to nie tylko z tego, że stara się ty zwiększyć swoją atrakcyjność. Jest to bowiem również spowodowane zmianami w trendach wśród osób obstawiających, skłaniającymi ich właśnie ku obstawianiu mobilnemu, z poziomu telefonu lub tabletu. Aplikacje już dawno przestały być zaledwie środkiem do obstawiania – dziś są potężnymi narzędziami, a ich nieodzowną część stanowią rozległe statystyki dotyczące konkretnych rozgrywek i meczów w ich obrębie. Dlaczego tak właściwie powinniśmy zwrócić na nie uwagę? W czym są one nam w stanie pomóc i czego konkretnie mogą dotyczyć? O tym wszystkim postaramy się powiedzieć w naszym dzisiejszym wpisie.

Statystyki meczów w aplikacjach polskich bukmacherów

Statystyki – co ciekawego możemy się z nich dowiedzieć w bukmacherskich aplikacjach mobilnych?

Poniższe przykłady konkretnych danych z zakładki ze statystykami bukmacherskich aplikacji biorą pod uwagę piłkę nożną. Są one jednak podobne w przypadku każdej innej dyscypliny – z tym, że zawsze biorą pod uwagę jej specyfikę. W tenisie na przykład nie ma czerwonych kartek, ani też czegoś takiego, jak czas posiadania piłki.

Statystyki w mobilnych aplikacjach bukmacherskich potrafią być potężnym źródłem cennych informacji analitycznych. Zwłaszcza jeśli zostaną zaprezentowane w przyjazny dla oka, uporządkowany i dobrze zorganizowany sposób. Ważne, aby buk, z którego usług korzystamy prezentował odpowiednią ich ilość, abyśmy po prostu nie musieli sięgać po inne ich źródło, a wszystko mieli w jednym miejscu, a w przypadku najlepszej aplikacji mobilnych – dosłownie pod ręką.

Jeżeli chodzi o statystyki, te mogą dotyczyć absolutnie wszystkiego, co da się policzyć, zmierzyć czy co ma jakiekolwiek znaczenie porównawcze. Do tych najbardziej istotnych i najchętniej eksponowanych zaliczyć można:

  • bezpośrednią statystykę wygranych, przegranych i zremisowanych spotkań między konkretnymi drużynami – ta jest najbardziej wymierna przy ustalaniu tego, jak radzą sobie w starciu ze sobą. Warto przy tym patrzeć na daty spotkań – forma zespołów potrafi zmieniać się diametralnie z sezonu na sezon – najświeższe spotkania dostarczą nam więc najbardziej wartościowych informacji;

100 PLN bez ryzyka w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

  • historię spotkań każdego z zespołów – dobra i zła passa zawsze mają ogromne znaczenie podczas typowania na telefonie i oddziałują na psychikę zawodników biorących udział w danym meczu. Znając ją jesteśmy też w stanie ocenić formę każdej z drużyn oraz określić, jak radziły sobie one w spotkaniach zarówno z mocniejszymi, jak i słabszymi od siebie (ze statystycznego punktu widzenia) zespołami;
  • „liczby” stojące za każdym zawodnikiem – tych może być całe mnóstwo. Bukmacherzy najczęściej zwracają uwagę na strzelone przez nich bramki (pozwala to określić skuteczność napastnika lub pomocnika, ale też zobaczyć to, jak rozkładają się gole i jak duży udział w nich ma cała drużyna), asysty czy zdobyte żółte lub czerwone kartki (te mogą wskazać na styl gry nie tylko zawodnika, ale i całej drużyny);
  • tabelę rozgrywek / całej ligi, wraz z zaznaczeniem konkretnych zespołów celem ułatwienia analizy. Tabele bywają proste – są też jednak takie bardziej rozbudowane, pokazujące nie tylko liczbę punktów, ale i ilość wygranych / zremisowanych / przegranych spotkań, zarówno przed własną publicznością, jak i na wyjeździe.

Większość bukmacherów jak STS czy Fortuna pozwala sięgnąć po statystyki nie tylko konkretnych spotkań, ale i samych rozgrywek (te pierwsze są najbardziej szczegółowe, co jest dość oczywiste).

Czy statystyki są w stanie pomóc nam w obstawianiu?

Doświadczony typujący doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele jest w stanie „wycisnąć” ze statystyk. Prawda jest jednak taka, że te są w stanie sprawdzić się również w przypadku początkującego obstawiającego, który już od początku swojej przygody z zakładami bukmacherskimi powinien mieć świadomość tego, jak istotna w całej branży jest dokładna, szczegółowa i pieczołowicie przeprowadzona analiza.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Główną rolą statystyk jest wyposażenie nas w informacje umożliwiające podniesienie trafności naszych typów bukmacherskich. To właśnie odpowiednio zinterpretowane (a wcześniej – przedstawione przez bukmachera) statystyki pomogą nam określić, która z drużyn jest skuteczniejsza, lepiej gra w defensywie, posiada lepszy skład (to nie tylko nazwiska, a przede wszystkim umiejętności), odznacza się większą skutecznością czy też po prostu posiada świetną passę, która dodaje jej skrzydeł. Oczywiście, wszystkiego tego da się dowiedzieć z innych źródeł. Po co jednak po nie sięgać, skoro bukmacherzy serwują je w obrębie swoich aplikacji mobilnych, najczęściej w bliskiej swojej ofercie kursowej okolicy?

Statystyki pozwalają nam też być osobami bardziej świadomymi naszych typów. Dzięki ich przestudiowaniu możemy mieć pewność, że zrobiliśmy wszystko, by tylko wygrać. Mogą też udowodnić nam to, że w spotkaniach sportowych każdy detal ma znaczenie – w przypadku piłki nożnej na przykład na strzelone bramki przekłada się nie tylko to, w jakiej dyspozycji znajduje się napastnik, ale i to, przez jak długi czas dana drużyna jest w posiadaniu piłki, ile podań wymienia i jak wypada jej atak przy porównaniu go z defensywą jej przeciwnika.

bonus za darmo sts
Kod promocyjny STS na bonus 29 PLN bez depozytu

Bukmacherzy z najlepszą pod kątem statystyk aplikacją mobilną

Biorąc pod uwagę funkcję statystyk trzeba mieć świadomość tego, że na atrakcyjność konkretnej aplikacji mobilnej ma wpływ nie tylko ilość prezentowanych przez nią danych, ale i sposób ich prezentacji. Statystyki muszą być czytelne – zwłaszcza, że sięgać po nie będziemy z poziomu urządzenia z niewielkim ekranem.

Dobrze w kontekście statystyk w obrębie swojej aplikacji wypada Betclic, znany z czytelności swojego serwisu głównego, ale i właśnie tej aplikacji. Statystyki prezentuje w bardzo unikalny i różny od konkurencyjnego podejścia sposób, dbając o to, by wyświetlały się jak najbardziej czytelnie. Wszystko jest tutaj ładnie pogrupowane i wyraźne.

Biorąc pod uwagę funkcjonalność statystyk wyróżnić trzeba również aplikację mobilną STS. Lider na polskim rynku bukmacherskim przyłożył się do niej, wszystkie dane pokazując w sposób bardzo przyjemny dla oka i łatwy do „ogarnięcia”. Z korzystaniem ze statystyk u niego na pewno nie będziemy mieli problemów.

5 / 5. Ocen: 3

Zakłady bukmacherskie

Back to top button