Spider Jack – kopia Cut the Rope z pająkiem w roli głównej

Dzisiejszy dzień jest skupiony na kopiach. Niedawno opisywałam klona Fruit Ninja, a teraz przyszła kolej na Cut The Rope. Trochę szkoda, że twórcy nie mają już swoich własnych pomysłów, lecz trudno im się z drugiej strony dziwić – zazdroszczą sławy i zarobków, więc idą na łatwiznę kopiując największe mobilne hity.

Czasem się zdarza, że jakaś aplikacja jest obecna w AppStore i Google Play, lecz nie ma jej na platformy Windows Phone – tutaj jeszcze sprawa wydaje się być ,,do przeżycia”. Jeżeli jednak ktoś wystawia płatną gierkę, która wszystkim wydaje się znajoma do wszystkich sklepów, skazany jest co najmniej na krytykę redaktorów takich portali jak AppsBlog.

q

Zamiast znowu rozwodzić się nad lenistwem autorów, postaram się opisać zasady obowiązujące w Spider Jack od Chillingo (mogłabym po prostu przesłać link do Cut The Rope). Głównym bohaterem produkcji jest pająk. Ów zwierz mieszka samodzielnie w domu i stara się radzić sobie z codziennymi trudnościami. Oczywiście najważniejsze jest dla niego jedzenie – mucha złapana w sieć to coś, co kocha.

Za pomocą gestów, staramy się skierować postać do jedzonka, zbierając przy okazji gwiazdki. Maksymalnie w jednym poziomie możemy zebrać 3 odznaki. By przejść do niektórych pomieszczeń (mini-światy), należy zebrać na przykład 10 gwiazdek, więc warto zadbać o jak najlepsze wyniki.

W grze spotkamy się z bańkami, które unoszą naszego bohatera w górę, miejscami przyczepu pajęczej sieci, przewodami pod napięciem, które spalają pająka w drobny pył, itp. Przechodzenie z poziomu do poziomu z minimalną ilością gwiazdek jest dość proste. Gorzej jest, kiedy narzucimy sobie aż 3 zdobycze.

qq

Pod względem graficznym i dźwiękowym jest bardzo przyjemnie, podobnie zresztą jak w Cut The Rope. Jeżeli oryginał Wam się znudził, a ciągle brakuje Wam czegoś podobnego, polecam.

Pobierz w AppStore (banner poniżej), Google Play, bądź Windows Marketplace.

Item not available.
Tags

Zakłady bukmacherskie

Back to top button
Close