Ryzyko – generale, i co teraz?

Jeżeli lubicie gry wojenne, powinniście przynajmniej zapoznać się z Risk – aplikacją od Electronic Arts, która oferuje rozgrywkę w języku polskim. Pełna wersja gry zawiera kilka ciekawych trybów: szkolenie, single, oraz multiplayer. Dodatkowo gracze mają okazję na podejmowanie achievementsów, sprawdzanie swoich osiągnięć itp.

Z gry mogą skorzystać użytkownicy systemu iOS, oraz Windows Phone. O ile ci pierwsi muszą polegać na mojej recenzji, drudzy mają okazję na przetestowanie próbnej wersji aplikacji.

W grze wcielamy się w rolę generała, który prowadzi swoją fioletową drużynę do zwycięstwa. Przeciwnikami są czerwoni i niebiescy. Każda tura gry składa się z trzech elementów: poboru, ataku i umocnienia. Pobór polega na zrekrutowaniu oddziałów i umieszczeniu ich w odpowiednich miejscach.

Akcja gry toczy się na mapie. Nie mamy pełnego wglądu w całą sytuację, lecz na bieżąco jesteśmy informowani o sukcesach i porażkach. Zależy nam na tym, aby przejąć wszelkie możliwe terytoria, jakie znajdują się w naszej okolicy.

Gra jest swego rodzaju karcianką. Wynika to z faktu otrzymywania specjalnych kart za wygrane bitwy. Takie wartościowe kartoniki mogą być następnie używane w trakcie zdobywania kolejnych oddziałów.

Jeżeli decydujemy się na grę w pojedynkę, naszym przeciwnikiem staje się komputer, który nie odpuszcza nawet na chwilę. Jedna nasza tura odpowiada jednej turze przeciwnika. Jeżeli nieprawidłowo rozstawimy oddziały, bądź przegapimy nieosłonięte terytoria, możemy ponieść sromotną porażkę.

Średnio przepadam za tego typu grami – menagerami, jednak fani takiego rodzaju rozgrywek z pewnością będą zadowoleni. Aplikacja daje naprawdę duże możliwości rozwoju, dzięki czemu nie nudzi się tak szybko i porusza zdecydowanie wyobraźnię.

Pobierz w AppStore (banner poniżej), bądź Windows Marketplace.

Item not available.
Tags

Zakłady bukmacherskie

Back to top button
Close