Padfone – nowość przygotowana przez Asusa

Telefon, który może służyć również jako tablet? Dlaczego by nie. Jak poinformowała zagraniczna strona Engadget.com, firma Asus już za miesiąc przedstawi światu swój najnowszy wynalazek – Padfone. Najnowsze urządzenie znanej tajwańskiej firmy ma być telefonem, którego będzie można dokować w specjalnym 10-calowym tablecie.

Mimo że obecnie trwają w Las Vegas znane targi CES, firma Asus swoją prawdopodobnie najważniejszą nowość tego roku ma przedstawić dopiero za miesiąc przy okazji innej imprezy dla gadżetomaniaków – targów MWC.

Jak czytamy na zagranicznym serwisie internetowym, Asus Padfone ma składać się z dwóch elementów – telefonu oraz tabletu. Ten pierwszy ma posiadać 4,3-calowy ekran oraz dobrze spisujący się układ nVidia Tegra 3. Do tego wyposażony będzie w aparat o matrycy 8Mpx, złącze microHDMI oraz najnowszą wersję systemu operacyjnego Android.

Jeśli natomiast chodzi o drugą część gadżetu, czyli tablet, to wiadomo na razie jedynie, że będzie posiadał 10,1-calowy ekran oraz specjalną stację dokującą, do której podpinać będziemy telefon Asusa. Oczywiście sam tablet nie będzie mógł funkcjonować bez podpiętego do niego smartfona.

Niestety, na razie nie została przedstawiona żadna możliwa cena najnowszego wynalazku firmy z Tajwanu. Można się jedynie domyślić, że, biorąc pod uwagę dzisiejszy rynek, Padfone’a nie będziemy mogli zaliczyć do tanich gadżetów.

Premiera urządzenia zaplanowana jest już na pierwszy kwartał bieżącego roku.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button