iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X, oraz nowy Apple Watch Series 3 LTE!

W  Steve Jobs Theater od godziny 19:00 trwała konferencja Apple, na której jabłuszkowy pionier urządzeń mobilnych przedstawił swoje najnowsze arcydzieła.

Pierwsze chwile spotkania poświęcone zostały Jobsowi – założycielowi Apple’a. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że wystąpienie Tima Cooka jest wyjątkowo wyniosłe i poważne – można się go w pewien sposób nawet przestraszyć :)

Cook nie przeszedł obojętnie obok tragicznych skutków huraganu Irma. Budowanie napięcia wyszło mu naprawdę doskonale. Ewidentnie nie spieszył się z przekazywaniem tych informacji, na które czeka dosłownie cały świat.

Na uwagę zasługują sklepy Apple i sam Apple Park, jako miejsca, w których nie tylko można kupić nowy sprzęt, lecz przede wszystkim spotkać się z innymi użytkownikami jabłuszek i nauczyć się wielu rzeczy ze świata nowoczesnych technologii. ,,Uczłowieczanie technologii” nowym hasłem firmy Apple.

Apple Watch Series 3 z LTE?

Apple Watch – ponad 97% użytkowników jest zachwycona zegarkiem. Urządzenie Apple na 1 miejscu na świecie. Co nowego? Przede wszystkim skupienie się na zdrowiu, czyli Apple Heart Study – monitorowanie aktywności serca. Aplikacja umożliwi wykrycie arytmii, a nawet zapobiegnie zawałom!

Apple Watch Series 3 z dwurdzeniowym procesorem i chipem W2. Wśród ciekawszych funkcji zegarka znajdzie się przede wszystkim możliwość wykonywania połączeń. Rozmiar zegarka nie zostanie zmieniony a opaski Sport Loop wejdą do sprzedaży.

Cena nowego Apple Watch i data premiery?

Apple Watch S3 – 329$  bez eSIM, oraz 399$ wersja z eSIM (ku naszemu niezadowoleniu, eSIM nie zadziała póki co w Polsce). Premiera została opóźniona.

Premiera watchOS 4 odbędzie się 19 września.

Nowy iPhone 8 i iPhone 8 Plus

Szklany iPhone 8 i 8 Plus w kolorze: srebrnym, miedzianym i gwiezdnej szarości. Nowy iPhone ma być najbardziej wytrzymałym smartfonem Apple na świecie. Udoskonaleniu uległy głośniki, szybkość działania smartfona, a także kamera (12 MP). Maksymalną głośność podkręcono o 25%.

Wśród nowości nowy tryb kamery i filtry związane ze światłem, oraz wideo w jakości 4K w 60 FPS, a także Slow motion 1080p z 240 fps.

Nowy iPhone 8 ładowany… bezprzewodowo (indukcyjnie)! 

Najnowszy iPhone 8 posiada Bluetooth 5.0. Premiera iOS 11 już 19 września.

iPhone X, czyli ,,mam iPhone 10″, a nie ,,mam iPhone iks”

Chwilę po teoretycznym zakończeniu prezentacji iPhone’ów, przedstawiono tajemniczego iPhone’a … X.

Face ID

Smartfon posiada ekran ekran OLED Super Retina z 458 ppi. Jak widać, urządzenie nie posiada ramek, jakie do tej pory stanowiły totalny must have. Obecnie wszystko obsługiwane jest dotykiem i gestem. Zgodnie z przewidywaniami, do gry wchodzi Face ID, czyli weryfikacja użytkownika po rysach twarzy. Poniżej zdjęcie sensorów, które będą czytać naszą mimikę twarzy i otwierać dostęp do urządzenia, bądź nie.

Co jeszcze w nowym iPhone X?

  • Teoretycznie niezawodna funkcja Face ID ma działać niezależnie od naszej fryzury, makijażu, pory roku, czy nakrycia głowy.
  • Apple twierdzi, że rozpoznawanie twarzy jest dużo bezpieczniejsze od Touch ID.
  • iPhone X kompatybilny z Apple Play. Na premierę w Polsce będziemy musieli jednak prawdopodobnie poczekać.
  • Animowane emotikonki jako nowy hit!
  • Odblokowywanie poprzez podniesienie i spojrzenie.
  • Nowoczesne snapowanie z Face Tracking
  • Możliwość samodzielnego tworzenia Animoji.
  • 2h pracy baterii więcej.

Ceny nowych urządzeń i daty premier

Pojemności 64GB i 256GB w cenie od $999 (około 4979 złotych). Przedsprzedaż będzie dostępna od 27 października, a standardowa sprzedaż od 3 listopada.

Nowe życie bez ładowarek – AirPower

Koniec z kablami. Od tej pory urządzenia Apple będzie można ładować indukcyjnie poprzez AirPower. Nowy wynalazek Apple umożliwi jednoczesne ładowanie smartfona iPhone X, AirPods, a także Apple Watch – noooo! To brzmi naprawdę dobrze!

Ładowarki AirPower będą dostępne dopiero za rok.

 

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button