Dudeski – uciekaj przed lawiną w pikselowej zręcznościówce

Gra Dudeski do tej pory była płatna. Obecnie można ją nabyć w jabłuszkowym sklepie za darmo. Nie wiem, czy autorzy (Static Oceans) przecenili ją ze względu na słabe wyniki sprzedaży, czy po prosu chcieli pokazać produkcje szerszej grupie ludzi.

Tak, czy siak, Dudeski jest specyficzną (bo pikselową) grą zręcznościową, w której staramy się uciec przed śnieżną lawiną która spada z gór Shred Lord.

Głównym bohaterem Dudeski jest narciarz, którego w wysokich górach spotkała lawina. Najwyraźniej nic sobie z tego nie robi, gdyż dalej stara się pokonywać górskie stoki z wielką finezją. W opisywanej produkcji przyjdzie nam zbierać szyszki, którymi możemy nakarmić spotkane zwierzaki. Oczywiście nie jest to jedyny sposób na pozbycie się nadmiaru obciążenia. Mamy okazję za zakupienie kasku, czy innych fantów, chroniąc się tym samym przed niebezpieczeństwami.

Na trasie spotkamy się z chorągiewkami, które musimy omijać z odpowiedniej strony. Jeżeli zrobimy coś nie tak, lawina zejdzie niżej i nas porwie. W trakcie zabawy z pewnością spotkacie się z przeszkodami, jak na przykład krzaki, drzewa, lodowe połacie, czy inne. Należy je sprytnie omijać, bądź w ostateczności skakać nad nimi, używając do tego celu naprzemiennych uderzeń w ekran w centralnym miejscu.

Do zwiedzenia są 4 rejony. Każdy charakteryzuje się innymi przeszkodami. Mnie najtrudniej było pokonać leśny epizod. Mimo, że widziałam tutorial, nie miałam pojęcia, że jest różnica w sposobie sterowania (pacania w ekran na dole, bądź po środku ekranu). Otóż jeśli chcemy jeździć slalomem, powinniśmy trzymać palce blisko dołu. Jeżeli jednak zdecydujemy się na pokonanie przeszkody (na przykład rosnących w poprzek krzewów), musimy przestawić palce kilka centymetrów wyżej. Nie do końca rozumiem, ale niechże tak będzie.

Item not available.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button