Rysiek – drogowy ostrzegacz od Naviexpert

Rysiek to jedna z najlepszych (obok Yanosika) aplikacji drogowych, z jaką przyszło mi się spotkać. Żartobliwe podejście autorów (Naviexpert) do swojego dzieła sprawia, że z uśmiechem na twarzy prowadzimy samochód.

Narzędzie dostępne jest za darmo w Androida i iOS’a. Rejestrujemy się w programie, by zdobywać specjalne punkty wiarygodności, bądź korzystamy w opcji bez logowania. Zarówno jeden i drugi sposób jest dobry i skuteczny. Jedynym, obowiązkowym punktem jest oczywiście wyrażenie zgody na pobieranie danych lokalizacyjnych :)

rys

Wielokrotnie uniknęłam płacenia mandatów właśnie dzięki Ryśkowi. Aplikacja informuje nas między innymi o zagrożeniach, jakie czają się w naszej okolicy, a także umożliwia poinformowanie innych użytkowników o fotoradarze, czy kontroli drogowej nieoznakowanego patrolu.

Ok – przejdźmy do konkretów! Narzędzie informuje o ,,miśkach” i innych potencjalnych niebezpieczeństwach, jak na przykład: fotoradary, kontrole drogowe, nieoznakowane patrole, wypadki, niebezpieczne miejsca, remonty, zablokowane odcinki drogi, złe warunki pogodowe. Korzystanie z apki jest wyjątkowo wygodne. Komunikat wysłany przez kierowcę zostaje nam wyświetlony. W ustawieniach możemy zmienić niektóre parametry, dzięki którym będziemy informowani na przykład o dozwolonej prędkości.

Jeżeli będziemy jechać zbyt szybko, aplikacja sygnałem dźwiękowym poinformuje nas o tym fakcie i będzie dręczyć, aż nie zwolnimy. Oczywiście istnieje możliwość wyłączenia powiadomień. Podobnie jest w przypadku zbliżającego się fotoradaru, gdyby nam się zapomniało.

rys2

Jednym kliknięciem możemy poinformować innych o zagrożeniu. Na dolnym pasku widnieją podstawowe komendy. Od kliknięcia do wysłania upływa kilka sekund – jest to czas na ewentualną zmianę zdania, gdy pacniemy coś przypadkowo.

Każdy alert potwierdzamy, bądź dajemy znać innym, że niebezpieczeństwo minęło, bądź w ogóle go nie było. Jest to świetny sposób na weryfikację, czy ktoś nie robi sobie po prostu jaj.

Obecnie w Ryśku online jest 32948 użytkowników, co jest odrobinę mniejszą liczbą, porównując do Yanosika. Wydaje mi się, że chwytliwa nazwa i fajny interfejs zachęci ludzi do korzystania z aplikacji. Ja osobiście przetestowałam i polecam. Nie dajmy się wytrzepać z pieniędzy :)

Pobierz Ryśka za darmo w AppStore (banner poniżej), bądź w Google Play.

icon
Rysiek - antyradar i wideorejestratorTelematics Technologies sp. z o.o.NavigationBezpłatneDownload

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button