Pocket Army – mocny RPG na iOS i Windows Phone

Pocket Army to propozycja z listy najlepiej ocenianych aplikacji w Windows Marketplace. Zachęcona tak dużą ilością gwiazdek, postanowiłam na własnej skórze przekonać się, czy gra faktycznie jest warta uwagi. Okazało się, że jak najbardziej – pod warunkiem że ma się dużo wolnego czasu. Produkcja Pine wciąga i to bardzo mocno dzięki dużym możliwościom rozwoju zarówno głównego bohatera, jak również całej armii.

W trakcie gry sterujemy postacią wybraną na początku (klan czerwony, bądź niebieski, kobieta, bądź mężczyzna). Kamera ustawiona jest z boku, więc możemy dokładnie określać odległość naszych podopiecznych od nadchodzących z naprzeciwka wrogów. Zależnie od naszego poziomu doświadczenia, przychodzi nam mierzyć się z bardziej lub mniej uzbrojonymi rywalami. O ile pierwsze 2 poziomy uda nam się przejść samodzielnie, o tyle w kolejnych będziemy potrzebować pomocy żołnierzy.

Gra jest nie do końca klasycznym RPG-giem (brakuje jej kilku opcji), jednak tak naprawdę ciężko jest mi ją zakwalifikować do jakiejkolwiek innej kategorii gier. Sterowanie odbywa się przy pomocy dotykania prawej, bądź lewej części ekranu w celu wyznaczenia kierunku poruszania się. Zarówno główny bohater jak i żołnierze posiadający broń, automatycznie uruchamiają ją kiedy tylko zbliżają się do wroga. W naszej gestii leży jedynie korzystanie z super-mocy, oraz ewentualnych miksturek.

W trakcie gry przyjdzie nam szkolić nowych żołnierzy, ulepszać ich umiejętności, kupować nowe rodzaje broni i tarcz, itp. Podstawową walutą w grze są złote monety. O nie nie trzeba się martwić, gdyż sporą ich ilość wygrywamy w bitwach. Rzadko spotykamy się jednak z fatami w postaci diamentów. Te należy kupować na własny rachunek. Co prawda można się świetnie bawić bez nich (i chyba nawet lepiej niż z nimi), jednak wymaga to odrobinę cierpliwości.

Gra jest darmowa zarówno na platformy Windows Phone, jak i iOS, więc nie macie się co zastanawiać. To świetna propozycja dla fanów bijatyk.

Pobierz w AppStore, bądź Windows Marketplace.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button