Magic Piano – mobilna rozrywka dla fanów klasyki

Pamiętacie opisywaną przez nas kilka tygodni temu aplikację Songify? Jeżeli tak i macie z nią związane całkiem miłe wspomnienia, to zapewne zainteresuje Was także ten wpis. A to dlatego, że będziemy w nim przedstawiać dość popularną ostatnio grę „Magic Piano”, która została stworzona przez Smule – twórców wspomnianego przez nas wcześniej narzędzia, które zamieniało mowę w ładnie brzmiącą piosenkę.

Opisywana przez nas gra działa na podobnej zasadzie co znany pewnie większości z Was Guitar Hero. Sprawa wygląda więc, mniej więcej, w taki sposób, że na ekranie pojawiają się kropki, a my musimy na nie w odpowiednim miejscu nacisnąć. Jeżeli nam się to uda, zdobywamy punkty, a utwór muzyczny przez nas zagrany będzie miły dla ucha. W przeciwnym wypadku będzie nieco gorzej, choć na pewno nie tragicznie, bo gra po popełnieniu jednego błędu nie każe rozpoczynać zabawy od nowa, co jest szczególnie istotne na początku przygody z aplikacją.

Ogólnie rzecz biorąc, można napisać, że zabawa z Magic Piano sprawia naprawdę sporo frajdy. Mimo że początkowo nastawialiśmy się na to, iż w aplikacji będziemy zmuszani grać jedynie utwory Chopina czy Mozarta (które w dzisiejszych czasach raczej nie mają się najlepiej), dość szybko okazało się, że możemy także przygrywać nowocześniejsze kawałki, takie jak piosenki, Lady Gagi bądź Bruno Marsa.

Niestety, wspomniane przez nas wyżej utwory nie są bezpłatne. Oczywiście, nie mielibyśmy za złe autorom programu, gdyby postanowili sobie trochę na swoim produkcie zarobić. Nie możemy jednak przeżyć tego, że każdą, nową piosenkę do aplikacji trzeba kupować oddzielnie, a więc zebranie pokaźniejszej kolekcji nie jest możliwe bez wydania przynajmniej 20-50 dolarów (to już lekka przesada).

Na szczęście, w Magic Piano możemy skorzystać również z trybu dowolnego. Dzięki niemu gramy na pianinie to, co nam się żywnie podoba i wykupowanie dodatkowych piosenek nie wydaje się niezbędne do dobrej zabawy.

Muzyczną aplikację z tego wpisu znajdziecie w Google Play. Jest ona, oczywiście, bezpłatna, ale w trakcie jej używania musicie spodziewać się mikropłatności.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button