Violett – jeżeli magia istnieje, to została zastosowana w tej właśnie produkcji

Violett to przygodówka połączona z łamigłówką, której akcja toczy się w magicznym świecie. Główną bohaterką produkcji jest tytułowa Violett. Dziewczyna przeprowadziła się z rodzicami na wieś, z czego nie była szczególnie zadowolona. Postanowiła postawić na swoim i rozpocząć swoją własną przygodę.

Aplikacja studia Forever Entertainment to piękna podróż wgłąb ludzkiej wyobraźni. Violett po dotknięciu magicznej mysiej dziurki, przenosi się do świata, którego do tej pory nigdy nie miała okazji poznać. Przy pomocy swoich umiejętności musi wykaraskać się z problematycznego położenia, rozwiązując przeróżne zagadki.

Grafika w opisywanej grze jest ręcznie malowana, czego dowodem są wstawione screeny. Całość wygląda pięknie i faktycznie – magicznie. Wielkim plusem jest możliwość korzystania z aplikacji w języku polskim. Jest to szczególnie istotne w przypadku młodych graczy, którzy z językiem angielskim są na bakier, a chętnie pograliby w jakąś przyjemną przygodówkę.

Pytanie klucz: czy warto wydać kilka złotych na Violett? Tak – poniżej przedstawię Wam więcej argumentów ;) Pierwsza rzecz, to oprawa audio – fantastyczna, czarująca i lekko nieobliczalna. Po uruchomieniu nowej gry, przedstawiony nam zostaje bardzo przyjemny tutorial, dzięki któremu uczymy się wszystkich podstawowych rzeczy.

W grze przywiązano bardzo duża uwagę do szczegółów. Gracz musi być przygotowany na to, że nie przejdzie Violett w ciągu kilkunastu minut. Należy ruszyć wszystkie komórki w mózgu, by rozwikłać zagadki zamkniętych w klatkach istot, pochowanych przedmiotów i interaktywnych połączeń.

Podczas zabawy przychodzi nam zbierać magiczne kule. Wskazówki wypisane na kartkach papieru to swego rodzaju wskazówki. Jeżeli w którymś momencie zdarzy nam się utknąć, możemy skorzystać z podpowiedzi widocznej w dolnym, prawym rogu. Zaletą hintów jest to, że nie robią nic za nas, lecz tłumaczą w jaki sposób podejść do sprawy, by uzyskać pożądany efekt.

Wystarczy mojego roztkliwiania się na produkcją. Polecam ją dosłownie wszystkim. Piękna, magiczna i … po polsku!

Pobierz w AppStore (banner poniżej), w Google Play, bądź Windows Marketplace.

Item not available.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button