Octopus – gra logiczna z ośmiorniczkami w roli głównej

Wydawać by się mogło, że dopiero co weekend się rozpoczął. Tymczasem już jutro poniedziałek, a to oznacza, że większość z Was pójdzie do pracy, w której będzie trzeba rozruszać szare komórki po sobotnio-niedzielnym odmóżdżeniu. Jeżeli chcielibyście już dzisiaj trochę ruszyć głową, żeby jutro nie zaskoczyć negatywnie swojego szefa, zachęcamy Was do odwiedzenia Google Play i pobrania gry logicznej Octopus, o której postaramy się napisać Wam więcej w tym wpisie.

Jak sama nazwa na to wskazuje, głównymi bohaterkami opisywanej przez nas gry są sympatycznie wyglądające ośmiorniczki. Nie macie pojęcia jak owe stworzenia morskie mogły posłużyć jako inspiracja do gry logicznej? Nie martwcie się, my też początkowo tak mieliśmy. Teraz już jednak wiemy i swoją widzę możemy przekazać Wam.

Otóż zadanie gracza w Octopus polega na wypełnieniu całej swego rodzaju szachownicy mackami ośmiornicy bądź ośmiornic (w zależności od poziomu). Musimy więc w taki sposób rozmieszczać nasze uśmiechnięte przyjaciółki, by ich macki nie pozostawiły na danej planszy żadnego pustego miejsca. Zadanie wydaje się proste, grając w pierwszych 5-10 poziomów. Z biegiem czasu robi się jednak coraz trudniej, a my musimy więcej główkować, by zrealizować cel.

W aplikacji mamy do dyspozycji trzy tryby gry (sporo jak na grę logiczną): Wyzwanie, Zręcznościowy i Atak Czasowy. W pierwszym z nich musimy po prostu przechodzić z jednej planszy na drugą, w drugim możemy spróbować sił w losowo wybranym levelu (są dostępne trzy poziomy trudności), natomiast w trzecim – w ciągu minuty musimy przejść jak największą ilość plansz.

Szczerze powiedziawszy, w Octopus spodobał nam się zarówno pomysł na rozgrywkę, jak i oprawa audiowizualna. Niestety, podczas testu bardzo denerwowały nas nachalne reklamy, których mogłoby być – naszym zdaniem – trochę mniej.

Logiczną grę z ośmiornicami pobierzecie z Google Play zupełnie za darmo. Musicie mieć jednak na uwadze wspomniane przez nas wyżej bannery reklamowe.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button