Archos Child Pad – pierwszy tablet stworzony specjalnie dla dzieci

Już nieraz pisaliśmy Wam, że coraz więcej osób pozwala swoim pociechom na korzystanie z różnego rodzaju sprzętu mobilnego. Do tej pory nie mieliśmy okazji, by napisać Wam o tablecie przygotowanym specjalnie z myślą o dzieciach, bo po prostu takiego nie było. Teraz już jednak jest, a dokładniej mówiąc zostało zaprezentowane przez firmę Archos podczas targów MWC 2012. Drodzy Czytelnicy, przed Wami opis Archos Child Pad, pierwszego na świecie niezabawkowego tabletu stworzonego specjalnie dla dzieci.

Z racji tego, że opisywany w tym wpisie sprzęt został stworzony specjalnie z myślą o najmłodszych przedstawicielach naszego gatunku, nietrudno się domyślić, że nie będzie on wyposażony w superwydajny procesor czy bardzo pojemną baterię.

A skoro już jesteśmy przy specyfikacji najmłodszego dziecka Archosa to na pewno warto napisać, że Child Pad został wyposażony w 1 GB pamięci RAM oraz procesor 1 GHz, czyli powinien w zupełności spełnić zachcianki naszego dziecka (o ile, oczywiście, nie jest ono miłośnikiem najnowszych gier trójwymiarowych).

We wpisie o Archos Child Pad najważniejsze nie są jednak dane techniczne, a oprogramowanie, które zostało zainstalowane w najnowszym tablecie firmy Archos. Mowa tu o Androidzie 4.0, czyli Ice Cream Sandwich, wyposażonym w specjalne Mobilne Zabezpieczenie Rodzicielskie oraz specjalnym sklepie z aplikacjami.

Kids AppStore, bo tak ma się nazywać market z programami i grami stworzonymi specjalnie z myślą o dzieciach, posiadać będzie kilkanaście kategorii, w których będzie można znaleźć e-booki, aplikacje, bajki i – oczywiście – gry.

Co ciekawe, Archos Child Pad najprawdopodobniej będzie w komplecie posiadał aż 28 programów w tym, między innymi, hit Angry Birds.

Warto też napisać o tym, że zaprezentowany podczas MWC 2012 dziecięcy tablet firmy Archos póki co dostępny będzie w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Jego cena rynkowa ma wynosić około 100 funtów.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button