Gravity Pro – nie daj się sile grawitacji

Nie oszukujmy się – w Windows Marketplace nie roi się od rewelacyjnych produkcji. Rzadko kiedy można natknąć się na coś naprawdę dobrego. W tym wpisie przedstawię Wam Gravity Pro – gierkę autorstwa PlainSystem, w której walczymy z siłą grawitacji za pomocą rysowania dowolnych linii.

Główną bohaterką, albo nawet głównymi bohaterkami produkcji są małe piłeczki. Naszym zadaniem jest takie majstrowanie przy grawitacji, by obiekty trafiły do portalu.

Zaczynamy od sprawdzenia położenia naszych piłek. Strzała na środku ekranu wskazuje kierunek, w jakim działa siła grawitacji. Jeżeli w tym momencie nacisnęlibyśmy ,,start” bez uprzedniego narysowania skośnej linii, piłka powędrowałaby na dół ekranu, nie mogąc się wspiąć wyżej.

Mamy dwie opcje. Pierwsza polega na dorysowaniu odpowiednich kresek w niektórych częściach ekranu (należy pamiętać, że ilość farby jest ograniczona), druga natomiast to operowanie samą grawitacją. Klikając na środku ekranu, zmieniamy położenie grotu. W ten drugi sposób udało mi się przejść kilka dość skomplikowanych leveli.

Wszystkich poziomów do pokonania jest 40. Widywaliście większe produkcje? Bądźcie pewni, że sporo czasu spędzicie przed urządzeniami, zanim uda Wam się dojść choćby do dziesiątki.

Gra posiada tabelę graczy. Możemy w niej sprawdzić wyniki innych, oraz swoją pozycję na liście. Tak naprawdę to by było na tyle, jeżeli chodzi o możliwości produkcji. Nie powiem – można się znudzić po kilkunastu minutach, ale na posiedzenia kibelkowe apka jak znalazł ;)

Oprawa wizualna nie jest jakaś szczególna. W zasadzie dominuje minimalizm. Może to i dobrze. Człowiek skupia się przede wszystkim na zadaniu, a nie na wyrafinowanej szacie graficznej, czy muzyce.

Grę można pobrać za darmo w Windows Marketplace.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button