Serious Paint – czy to dobra aplikacja?

unnamedMalowanie, szkicowanie, rysowanie to bardzo ciekawe rzeczy. Niestety bez umiejętności ciężko jest stworzyć coś szczególnie interesującego. Tworzenie obrazów za pomocą prawdziwych narzędzi potrafi być przyjemne, bez względu na umiejętności. Jaki jest, więc cel przenoszenia tychże narzędzi na smartfony? Ja go nie widzę, lecz całkiem możliwe, że znajdą się magicy, którzy potrafią tworzyć cuda.

Serious Paint to aplikacja właśnie tego typu. Już po nazwie wiemy, że będziemy mieli do czynienia z tworzeniem grafiki. To dość rozbudowany program. Wyposażono go w mały tutorial dla niej zaawansowanych użytkowników. Jest on wykonany poprawnie – szkoda tylko, że w języku angielskim. Nie powinno być jednak z nim aktualnie większych kłopotów.

Przy tworzeniu nowego dzieła dostajemy białą przestrzeń do zapełnienia. Na dole znajdziemy opcję koloru oraz menu. Otwieramy je środkowym przyciskiem. Dostajemy wtedy dostęp to wszystkich narzędzi, którymi możemy rysować. Znajdziemy tam kilka najważniejszych, które mogą przydać sie podczas malowania nowej Mona Lisy, czy innej Damy z Łasiczką.

Do dyspozycji otrzymujemy także koło barw. Możemy na nim wybrać właściwie każdy kolor, jaki sobie wymarzymy. Do tego możemy także ustalić przeźroczystość, która to może być przydatna.

Bardzo fajną opcją jest praca na warstwach. Tego niestety na prawdziwym dziele robić nie można, by pracować na każdej osobno. A szkoda – może kiedyś. Elektroniczna wersja pozwala także na zapis, oraz usuwanie tego, co właśnie stworzyliśmy a więc cofanie.

Czy aplikacja jest dobra? Ciężko to określić. Fani rysowana i będą zadowoleni, lecz co to za przyjemność tworzyć na urządzeniu kilkucalowym…

Za darmo w Google Play.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button