Overlay – widżety zawsze pod reką

overlaysWidżety to jedna z największych zalet systemu Android. Korzysta z nich praktycznie każdy, a ich zestawy są jednymi z najpopularniejszych aplikacji w Google Play. Najczęściej używane? Oczywiście widżety pogody, które pokazują aktualną pogodę. Czasem można odnieść wrażenie, że jest to widżet dla osób nie wychodzących z domu.

Overlay to aplikacja, która umożliwia nam na umieszczanie i korzystanie z widżetów poza pulpitem. Niezależnie od tego, co mamy aktualnie uruchomione. To rozwiązanie jest podobne do tego, co widzieliśmy kilka dni temu w prezentowanych tutaj Tiny Apps. Swego rodzaju małe okienka, które są na samym wierzchu, przed aplikacją, której aktualnie używamy.

Widżety widoczne są cały czas. Nie tracą także na funkcjonalności. Umieścić je możemy w dowolnym miejscu na ekranie. Doskonale sprawdza się to na tablecie. Duży wyświetlacz pozwala na komfortowe korzystanie z aplikacji oraz dodatkowego widżetu. Na telefonie jest to niemożliwe, a ewentualnie mocno utrudnione.

Brak sprzętowych przycisków sterowania odtwarzaczem rozwiązać można właśnie w ten sposób, że wyświetlamy sobie widżet odtwarzacza. Nie ma najmniejszych kłopotów ze sterowaniem. Możemy także umieścić sobie np. widżet baterii podczas grania. Bardzo przydatna funkcja na tabletach, które to zwykle rozładowują się już po chwili grania.

Aplikację możemy polecić każdemu z tabletem. Nie instalujcie ich na smartfonach. Po prostu nie ma sensu tego robić.

Ciekawe do czego prowadzi to, że pojawiają się aplikacje, które działają na wierzchu innych. Może doczekamy się wreszcie w pełni okienkowego sposobu przedstawiania treści? Miejmy nadzieję.

Za darmo w Google Play.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button