Headset Button Controller – dla tych, co często używają słuchawek

Większość naszych Czytelników podłącza zapewne do swojego smartfona słuchawki. Niektórzy robią to pewnie rzadziej, a inni częściej. W dzisiejszym wpisie chcieliśmy zaprezentować Wam aplikację, która może przydać się każdemu, kto przynajmniej od czasu do czasu lubi posłuchać sobie muzyki w telefonie. Headset Button Controller to świetne narzędzie, dzięki któremu będziecie mogli dostosować do własnych potrzeb działanie przycisków w zestawie słuchawkowym.

Najczęściej do telefonów dołączane są słuchawki z jednym przyciskiem. Jego przyciśnięcie powoduje (podczas, gdy mamy włączony odtwarzacz muzyki) zatrzymanie danej piosenki bądź włączenie kolejnego utworu zapisanego na karcie pamięci. Headset Button Controller służy natomiast do tego, by programować dany „guzik” w dowolny dla nas sposób, tak byśmy nie musieli sięgać po telefon za każdym razem, gdy, na przykład, będziemy chcieli sprawdzić godzinę.

Zasada działania opisywanej aplikacji jest dosyć prosta. Narzędzie to pozwala nam na zmianę skutku jednokrotnego, dwukrotnego bądź trzykrotnego naciśnięcia przycisku z zestawu słuchawkowego. Możemy, oczywiście, wykorzystywać także inne kombinacje, takie jak chociażby, przytrzymanie, naciśnięcie i przytrzymanie, a nawet dwukrotne użycie przycisku i przytrzymanie go. Jednym słowem, możliwości jest wiele, dlatego uważamy, że warto zainteresować się programem stworzonym przez Christopha Kobera.

Co ciekawe, Headset Button Controller nie tylko umożliwia nam zatrzymywanie muzyki bądź przełączenie jej, lecz także daje użytkownikowi – oczywiście  przy użyciu przycisku –  możliwość uruchomienia aplikacji czy też zwiększenia bądź zmniejszenia poziomu głośności danego utworu.

Warto wspomnieć też o opcji, dzięki której możemy usłyszeć aktualną godzinę po wykonaniu odpowiedniej kombinacji wciśnięć. Jest to niezwykle wygodne, szczególnie, gdy jedziemy zatłoczonym autobusem i nie za bardzo jesteśmy w stanie sprawdzić, ile minut pozostało do spotkania, na które jesteśmy umówieni.

Headset Button Controller można pobrać go z Google Play za prawie 10 złotych. Na szczęście autor aplikacji udostępnił bezpłatną wersję trial pozwalającą nam na przetestowanie głównych możliwości opisywanego narzędzia.

Zakłady bukmacherskie

Back to top button