Oven Break – sympatyczna platformówka z ciastkiem w roli głównej

W Google Play można znaleźć dziesiątki tysięcy gier platformowych. Jeszcze do niedawna wydawało nam się, że byliśmy już świadkami narodzin wszystkich możliwych głównych bohaterów tych produkcji mobilnych. Okazało się jednak, że byliśmy w dużym błędzie, a uświadomiła to nam przede wszystkim aplikacja „Oven Break”, w której gracz wciela się w rolę…pysznie wyglądającego ciasteczka.

Tak jak już wspomnieliśmy, główną postacią w „Oven Break” jest sympatycznie wyglądające ciasteczko, które najprawdopodobniej jest krewnym gwiazdy znanej z bajki Shrek. Zadaniem gracza w grze jest natomiast sterowanie wywołanym już przez nas żywym smakołykiem oraz zbieranie nim różnych kolorowych fasolek oraz równie barwnie wyglądających literek.

Jak nietrudno się domyślić, za zebranie całego napisu z różnych liter zdobywamy dodatkowe punkty, które przydają się w ogólnym rozrachunku danej rozgrywki. Oczywiście po drodze musimy uważać na przeszkody, takie jak, na przykład, niezwykle niebezpieczne igły czy świąteczne dekoracje. Nie myślcie więc sobie, że „Oven Break” to zwykła gra dla dzieci, którą można przejść w kilka minut.

To, co szczególnie powinno spodobać Wam się w opisywanej przez nas grze, to naprawdę świetnie (by nie powiedzieć słodko) wyglądająca oprawa graficzna, w której dosłownie można się zakochać. Warto wspomnieć też o przyjemnej dla ucha ścieżce dźwiękowej lecącej w tle gry platformowej z Panem Ciastkiem.

Jeśli chodzi o sterowanie, to raczej nie ma tu wiele do tłumaczenia. „Oven Break” to bowiem typowa gra, w której gracz operuje jedynie dwoma przyciskami – jednym odpowiadającym za skok,a drugim – za ślizganie się.

Na koniec jeszcze jedna istotna informacja – cukierkowa aplikacja z lukrowanym bohaterem dostępna jest w Google Play i AppStore zupełnie za darmo. Nic tylko ściągać i jeść…to znaczy, grać ;).

 

Zakłady bukmacherskie

Back to top button