Pou gra – potrafisz zatroszczyć się o wirtualne stworzonko? [Android, iOS]

gra pou

Pou Gra – Gry, w których należy opiekować się jakimś stworzeniem, ostatnio znów stają się modne. Tym razem jednak nie wśród klientów sklepów z zabawkami, lecz użytkowników smartfonów z Androidem. Nie wierzycie? W takim razie sprawdźcie, ile osób pobrało już aplikację Pou oraz jak dobre posiada ona opinie wśród wszystkich graczy.

Co to jest Pou? Jak w to grać?

Pou to bliżej niezidentyfikowane stworzenie, które pojawiło się na Ziemi, a my musimy zrobić wszystko, by nie zabrakło mu tu niczego na co ma ochotę. W końcu to on jest naszym gościem, a więc musimy się nim opiekować najlepiej, jak tylko możemy, czyli zgodnie z naszą ziemiańską tradycją i gościnnością.

Jako opiekunowie brązowego zwierzątka o ciekawym kształcie, dostajemy do dyspozycji cztery pokoje: laboratorium, Salon Gier, kuchnię i sypialnię. O tych dwóch ostatnich raczej pisać wiele nie trzeba. Kuchnia, jak wiadomo, służy do tego, by coś w niej przygotowywać do jedzenia. W grze Pou nie zmienia ona swojej roli, a więc to w niej przychodzi nam karmić naszego podopiecznego. Podobnie jest z sypialnią, gdzie stworzenie – tak samo jak i ludzie – może sobie odpoczywać po ciężkim dniu i zbierać siły na kolejny.

Jeśli chodzi o laboratorium, to służy ono nam do dbania o higienę zwierzątka, którym się opiekujemy, a także pozwala na eksperymentowanie z różnego rodzaju eliksirami. Dzięki nim możemy w iście ekspresowym tempie polepszyć wybraną statystykę bohatera gry, na przykład, sprawić, że nie będzie przez określony czas czuł się senny.

Najciekawszym elementem rozgrywki w Pou jest bez wątpienia Salon Gier. To właśnie w nim przychodzi nam w aktywny sposób relaksować się z podopiecznym, a także zbierać złote monety, które wykorzystywać można w sklepie. Do dyspozycji oddano cztery mini-gry dla osób lubujących się w różnych typach wirtualnej zabawy. Każdy z Was na pewno znajdzie coś dla siebie.

Wracając do kwestii monet i sklepu – w każdym momencie możemy w grze zdecydować się na zakup ulepszenia dla naszego Pou. Istnieje możliwość sprezentowania mu jakiegoś ciuszku czy wspomnianego wcześniej eliksiru. Należy jednak mieć na uwadze to, że chcąc stworzyć „bajeranckiego” kosmitę, będziemy niemalże zmuszeni do kupienia nieco złotych monet za prawdziwą gotówkę.

Jak pobrać Pou na telefon Android i iOS?

Sama gra jest jednak do pobrania na smartfony i tablety z systemem Android z Google Play za darmo, tak więc z całą pewnością można jej autorom wybaczyć niektóre mikrotransakcje.

EDIT: Ze względu na liczne pytania w komentarzach, postanowiliśmy dopisać do wpisu kilka zdań o Pou. Na samym początku chcemy przekazać Wam, że twórcy Pou nie planują na chwilę obecną wypuszczenia swojego produktu mobilnego w wersji na PC-ty, iOS-a czy Windowsa Phone. Być może – ze względu na spore zainteresowanie – wkrótce się to zmieni. Ewentualne pytania odnośnie planów rozwoju gry można zadawać na jej  oficjalnym fanpage’u.

Odnośnie tego, o co pytaliście – Aby Pou urósł, należy po prostu o niego odpowiednio dbać i zdobywać punkty doświadczenia. Jeśli chodzi o zmniejszanie bohatera – jedynym sposobem na to (przynajmniej nie znaleźliśmy innego) jest użycie specjalnej miksturki. Aha, i jeszcze jedno – na razie nie ma możliwości „robienia” dzieci :)

UPDATE 28.11.20: Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom graczy, producent Paul Salameh postanowił stworzyć grę Pou na system iOS. Brązowego kosmitę na iPhone’y i iPady znajdziecie w AppStore. Gra kosztuje prawie 2 dolary i oferuje to samo, co wersja na Androida.

5 / 5. Ocen: 88

Zakłady bukmacherskie

Back to top button