Decibel Meter – zmierz hałas swoim smartfonem

Brak bezpieczeństwa i zanieczyszczenie środowiska zajmują odpowiednio drugie i trzecie miejsce w najczęściej wymienianych przez Polaków uciążliwościach życia codziennego. Najpopularniejszy w ankietach od kilku lat jest natomiast hałas – największy wróg naszego relaksu oraz przede wszystkim zdrowia. Dzięki aplikacji „Decibel Meter” możesz przekonać się, czy hałas również i Twojego otoczenia może być dla Ciebie szkodliwy.

Narzędzie „Decibel Meter”, stworzone przez JOJO Mobile Polska, wykorzystuje zamieszczony w smartfonie mikrofon do mierzenia poziomu decybeli w naszym otoczeniu.

Aby skorzystać z aplikacji, należy ją uruchomić, a następnie rozpocząć automatyczne pobieranie próbek dźwięków. Każdy mikrofon posiada inne parametry, od których uzależniona jest czułość pomiaru. Sam wynik zmierzony przez „Decibel Meter” zależy, oczywiście, także od tego jakiej jakości jest posiadany przez nas mikrofon.

Najnowsza wersja „Decibel Meter” posiada bardzo przyjemny interfejs użytkownika, w którym każdy z pewnością znajdzie szukaną przez siebie funkcję.Do tej pory aplikacja okazała się hitem na całym świecie. Pobrano ją już ponad 60 tysięcy razy, z czego najwięcej u naszych zachodnich sąsiadów w Niemczech oraz Stanach Zjednoczonych.

Aplikacja w pełni wykorzystująca funkcjonalność Mango posiada dwie wersje. Jedna z nich jest bezpłatna, natomiast druga – płatna i kosztuje 3,49 złotych, a znajdziemy w niej, między innymi, możliwość tworzenia wykresu poziomu dźwięku w czasie rzeczywistym oraz przeprowadzenia rejestrowanego pomiaru, z którego wyników można odczytać statystyki poziomu dźwięku w otoczeniu.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button