Minicraft – klasyka przeniesiona na Androida

Gra „Minecraft” znana jest prawie każdemu, kto choć trochę interesuje się grami komputerowymi. Dla fanów tej znanej komputerowej produkcji przygotowano kilka dni temu bardzo miłą niespodziankę – uproszczoną wersję klasyka o nazwie „Minicraft”, który dostępny jest całkowicie za darmo w Android Market.

Dwuwymiarowa wersja popularnej gry komputerowej nie została stworzona specjalnie z myślą o użytkownikach systemu Android. Jej historia sięga ubiegłego roku i imprezy Ludum Dare. To właśnie podczas niej chętni programiści mogli wziąć udział w dwudniowym konkursie na stworzenie gry i zamieszczenie jej w sieci.

Jednym z uczestników zabawy był twórca „Minecrafta”, Markus Persson, który w ciągu zaledwie 48 godzin wydał na komputerowy świat mini-produkcję o nazwie „Minicraft”.

W uproszczonej wersji komputerowego klasyka mamy za zadnie zniszczenie Air Wizard. Sama grafika gry przypomina natomiast stare, poczciwe gry, jak chociażby słynna Zelda.

Wydana kilka dni temu wersja na Androida nie różni się niczym od „Minicrafta” zamieszczonego w sieci.

Folstad Consulting, odpowiedzialny za pojawienie się dwuwymiarowej gry w Android Markecie, dodał jedynie do aplikacji sterowanie za pomocą ekranu dotykowego.

Androidowy „Minicraft” jest dostępny za darmo dla każdego chętnego. Można go pobrać, tradycyjnie, z Android Marketu.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button