Carmageddon – mobilna wersja dawnego hitu

Nieco cztery miesiące po pierwszej zapowiedzi remake’u brutalnej i krwawej gry Carmageddon, możemy wreszcie napisać, że produkt mobilny studia Stainless Games zadebiutował w sieci. Póki co, dostępny jest jedynie na urządzenia z iOS-em, jednak wkrótce zagościć ma także i w Google Play. Jeżeli ciekawi jesteście naszych pierwszych wrażeń związanych z testem wspomnianej gry, zachęcamy do zapoznania się z treścią tego wpisu.

W grze Carmageddon wcielamy się w postać kierowcy szybkiego samochodu, który – a jakżeby inaczej – bierze udział w wyścigach ulicznych. Nie mamy tu jednak na myśli takich wyścigów standardowych, w których wygrywa ten, kto pierwszy dojedzie do mety. Mowa tu o rywalizacji polegającej na…rozjeżdżaniu przechodniów. Brzmi to dla Was dość drastycznie? Jeżeli tak, to w tym wpisie raczej nie znajdziecie nic dla siebie.

Osoby, które grały już kiedyś w opisywaną tutaj grę, będą najprawdopodobniej wychwalać jej mobilną wersję pod niebiosa. I trudno się dziwić. Carmageddon na iOS-a wygląda bowiem dokładnie tak samo, jak dawniej. Oprawa graficzna nie jest więc najwyższej jakości, lecz pobudza wiele wspomnień, dzięki czemu po prostu nie sposób na nią narzekać. Podobnie jest zresztą z efektami dźwiękowymi, które najwyższych lotów nie są, ale i tak w trakcie gry nie chce się ich wyłączać.

Remake dawnego hitu pozwala nam na kierowanie jednym z 30 wirtualnych pojazdów. Oczywiście, większość z nich odblokowuje się wraz z postępem gry. Nie jest to jednak takie proste, gdyż tryb kariery to aż 36 plansz, gdzie pokonać trzeba ponad 20 brutalnych i bezlitosnych przeciwników.

Ciekawym dodatkiem w grze jest kreator powtórek. Możemy w nim oglądać replay’e z naszych brutalnych przejażdżek i – jakkolwiek by to nie brzmiało – chwalić się nimi przed znajomymi.

Na koniec słówko o sterowaniu – początkowo potrafi sprawić ono nieco problemów, jednak dość szybko można się do niego przyzwyczaić, a wówczas w ogóle się na nie nie narzeka. Bardziej niecierpliwi mogą zdecydować się na edytowanie systemu kierowania pojazdem.

Carmageddon dostępny jest w AppStore. Na razie za grę nie trzeba nic płacić, jednak taki stan rzeczy pewnie już wkrótce ulegnie zmianie. Kiedy możemy spodziewać się tej produkcji w Google Play? Na razie na ten temat nic nie wiadomo.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button