HTC Butterfly J – 5-calowy smartfon z dobrą specyfikacją

Sprawdziły się plotki odnośnie 5-calowego urządzenia od firmy HTC. Japoński operator komórkowy KDDI poinformował jakiś czas temu, że już w grudniu oferował będzie smartfon HTC Butterfly J, który wyposażony zostanie w, między innymi, spory ekran o rozdzielczości Full HD.

Ostatnio bardzo wiele miejsca w sieci poświęca się smartfonom, które mają zadebiutować jeszcze przed tegorocznym okresem przedświątecznym. Coraz głośniej mówi się o chociażby nowych telefonach z rodziny Nexusów, które mają podobno pojawić się w aż czterech wersjach – każda od innego producenta.

Wśród potencjalnych twórców jednego z nowych Nexusów wymienia się  firmę HTC. Plotki wyraźnie mówiły o tym, że Tajwańczycy pracują nad 5-calowcem z rozdzielczością Full HD. Niektórzy bardzo sceptycznie podchodzili do tych informacji. Wydaje się jednak, że wielce prawdopodobne jest pojawienie się wkrótce na półkach sklepowych dużego telefonu od HTC. Niedługo bowiem tego typu urządzenie zadebiutować ma w Japonii. Nie chce się więc wierzyć, by HTC zignorowało Europejczyków i nie stworzyło również dla nich odpowiednika smartfona Butterfly J.

Wspomniany wyżej telefon (czy może to już tabletofon?) oferował będzie swoim użytkownikom 5-calowy ekran Super LCD 3 o zagęszczeniu pikseli 440 ppi i rozdzielczości 1080p, czyli Full HD. Dobry jakościowo wyświetlacz nie będzie jednak jedyną zaletą nowego smartfona HTC. „Motylek” (ang. butterfly) wyposażony będzie bowiem w czterordzeniowy procesor Snapdragon S4 Pro 1,5 GHz i 2 GB pamięci RAM. Wydaje się więc, że wkrótce na rynku pojawi się jedno z najbardziej wydajnych urządzeń mobilnych roku 2012.

W specyfikacji telefonu o modelu HTL21 znaleźć można również wzmiankę o Androidzie 4.1, module Bluetooth 4.0, Wi-Fi, slocie na karty microSD oraz NFC. Warto jeszcze dodać, że Butterfly J będzie wspierał łączność z siecią LTE i dostępny będzie w kilku wersjach kolorystycznych: czerwonej, czarnej i białej.

W Japonii opisywany wyżej telefon pojawi się w grudniu. Pod jaką nazwą i kiedy trafi do Europy? Na to pytanie na razie, niestety, odpowiedzi nie znamy.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button