Carmageddon wkróce pojawi się w AppStore i Google Play

Moda na tworzenie mobilnych remake’ów popularnych niegdyś gier trwa w najlepsze i wszystko wskazuje na to, że szybko się nie skończy. Jakiś czas temu informowaliśmy Was o tym, że za mniej więcej rok zadebiutuje mobilna wersja gry z Larrym Lafferem. Dzisiaj natomiast mamy okazję poinformować, iż w III kwartale obecnego roku pojawi się niezwykle kontrowersyjna gra wyścigowa Carmageddon,w którą wielu z Was grało pewnie kiedyś na swoich – być może pierwszych – PC-tach.

Carmageddon powstał w 1997 roku i niemal od razu po premierze zaczął wzbudzać wiele kontrowersji. Pamiętacie, czym to było spowodowane? Jeżeli nie, to warto przypomnieć, że w opisywanej przez nas grze wcielamy się w szalonego kierowcę, który – wraz z innymi fanami czterech kółek – rywalizuje o miano najbrutalniejszego właściciela samochodu. W samej produkcji nie ścigamy się zatem z samochodami, lecz nasze zadanie polega na niszczeniu jak największej ilości rzeczy znajdujących się wokół nas oraz przejeżdżaniu przechodniów.

Mobilna wersja gry stworzonej przez Stainless Games ma powstać z okazji pojawienia się na rynku „Carmageddon: Reincarnation”, a więc PC-towej kontynuacji najbardziej kontrowersyjnej, komputerowej wyścigówki świata.

Carmageddon na Androida oraz iOS-a ma przede wszystkim posiadać – w porównaniu z wersją z 1997 roku – poprawioną oprawę graficzną oraz usprawnione sterowanie, które ma odbywać się nie tylko w sposób tradycyjny, lecz także za pomocą akcelerometru.

Warto wspomnieć również o planach dodania opcji umożliwiającej nam obejrzenie powtórek z naszymi drogowymi wyczynami. Programiści tworzący remake popularnej niegdyś gry zapowiadają także stworzenie funkcji społecznościowej, która ma umożliwiać nam publikowanie wyników na portale typu Facebook czy Twitter.

Niestety, data premiery gry opisywanej w tym wpisie nie jest jeszcze dokładnie znana. Wiadomo jedynie, że odbędzie się w AppStore i Google Play w III kwartale 2012 roku. Pewnie nie możecie się już doczekać, co? ;)

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button