Zentomino – układanie klocków dla nieco starszych

Układanie klocków to bez wątpienia jedna z ulubionych zabaw małych dzieci. Okazuje się jednak, że to z pozoru proste zajęcie może zająć również i dorosłych. Nie wierzysz? W takim razie na pewno nie grałeś jeszcze w grę „Zentomino”.

Opisywana przez nas aplikacja stworzona przez studio Little White Bear zainteresuje każdego, kto lubi różnego rodzaju gry wymagające używania szarych komórek. Nie jest to bowiem kolejna prosta produkcja polegająca na układaniu puzzli, których można znaleźć pełno czy to w Android Markecie, czy AppStore.

Zasady gry w Zentomino są proste: na ekranie znajduje się szary obszar przedstawiający jakąś figurę. Naszym zadaniem jest natomiast uzupełnienie tego stworzonego przed producentów pola za pomocą dostępnych, kolorowych klocków.

Początkowe figury do ułożenia nie sprawiały nam większych kłopotów, jednak później zaczynały się już prawdziwe „schody” i często musieliśmy trochę pomyśleć, zanim wstawiliśmy klocek w prawidłowe miejsce. Dlatego Zentomino można na pewno z czystym sumieniem polecić każdemu fanowi gier logicznych.

W  sumie do przejścia w grze jest aż 275 poziomów, co sprawia, że w żaden sposób się ona nie nudzi, nawet po kilku godzinach dobrej zabawy.

Warto również wspomnieć o dostępnej w Zentomino funkcji podpowiedzi, dzięki którym możemy ułatwić sobie zaliczenie danego poziomu sprawiającego nam spore trudności.

Także muzykę zastosowaną w aplikacji od Little White Bear należy zaliczyć do jej atutów, gdyż jest bardzo przyjemna dla ucha i pozwala nam się uspokoić i skoncentrować.

Niestety, od pewnego czasu Zentomino nie jest już grą bezpłatną. W AppStore jej cena wynosi jednak zaledwie 0,79 €, tak więc skusi się na nią pewnie niejeden z naszych Czytelników.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button