360 Panorama – tworzenie zdjęć panoramicznych w smartfonie

Obecnie duża część aparatów cyfrowych oferuje opcję wykonywania zdjęć panoramicznych, ale czy wiedzieliście o tym, że taką samą funkcję może posiadać również Wasz smartfon z zainstalowaną aplikacją „360 Panorama”? Jeżeli nie, to zapraszamy do zapoznania się z głównymi cechami obecnie jednego z najlepszych programów do zdjęć panoramicznych dostępnych w AppStore i Android Markecie.

Narzędzie „360 Panorama” doceni każdy amator fotografii, który nie lubi bawić się przez wiele godzin na komputerze stacjonarnym w łączenie wykonanych przez siebie zdjęć. Opisywana przez nas aplikacja jest bowiem prosta w użyciu i poradzi sobie z nią każdy, kto tylko umiał ją pobrać z sieci. Jeżeli natomiast należysz do profesjonalistów, ten program raczej nie przypadnie Ci do gustu i powinieneś poszukać czegoś innego.

Tak, jak już napisaliśmy wyżej, aplikację od Occipital cechuje przede wszystkim prostota i wygoda użytkowania. Zabieg tworzenia zdjęcia panoramicznego w programie trwa naprawdę wyjątkowo szybko i nie wymaga od nas jakiejkolwiek wiedzy fotograficznej.

Jak to wygląda dokładnie? Otóż pracę z programem rozpoczynamy od zrobienia pierwszej fotografii, która będzie głównym punktem tworzonej panoramy. Później pozostaje nam już tylko obracanie się wokół fotografowanego przez nas wcześniej obiektu i czekanie na to, jak program nałoży kolejne wykonane zdjęcia na specjalną siatkę. Prosto, łatwo i przyjemnie, czyli tak, jak chciałaby tego większość z nas, prawda?

Niestety, 360 Panorama nie należy do idealnych aplikacji i również potrafi się pomylić, co widać szczególnie, gdy chcemy tworzyć zdjęcie panoramiczne w pomieszczeniu bądź miejscu z dużą ilością ludzi (widać połączenia zdjęć, a czasami nawet ucina komuś kawałek twarzy).

Mimo wszystko uważamy, że dla osoby, która nie chce tracić czasu na tworzenie profesjonalnych panoram, prezentowane w tym wpisie narzędzie może okazać się niezwykle pomocne i warte zapłacenia niskiej ceny w AppStore bądź Android Markecie.

 

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button