Z.O.N.A Lite – mutanty przed maską

Filmów i gier traktujących o skutkach wybuchu reaktora na Ukrainie mamy mnóstwo, czy też tych prawdziwych, czy też wymyślonych. Nadal wielu ludzi zapuszcza się do Prypeci w poszukiwaniu napromieniowanych anomalii. Czy jednak to, co opowiadają jest prawdą? Nie dowiemy się. Ale możemy pograć w Ucieczkę z Zony!

unnamed[8]

Z.O.N.A. Lite (tłumaczenie Ucieczka z Zony) to gra od rosyjskiego studia AGaming, które za główną tematykę swoich aplikacji wzięło sobie wałkowanie tematu wybuchu w Czarnobylu i stalkerstwa. Mają wiele tytułów na koncie i na pewno w przyszłości przyjrzymy się im bliżej. W opisywanej grze wcielamy się w kierowcę samochodu, który za wszelką cenę chce wydostać się z napromieniowanej pułapki. I użyje do tego swojego wehikułu, który na samym początku jest takim gratem, że od samego patrzenia się rozwala. Naszym zadaniem jest ulepszać pojazd, poprzez tuning części (opony, silnik, skrzynia biegów, nitro) i kupowanie paliwa. Gdy trafiamy na trasę (w wersji darmowej dwie dostępne, druga, zimowa odblokowuje się w miarę pokonywania dystansu), do naszych zadań należy manipulacja gazem naszego pojazdu, by ten zajechał jak najdalej, bez wielkiej straty paliwa. Po drodze trafią nam się gejzery, które kończą naszą przygodę na trasie i mutanty, które rozbryzgują się na przedniej szybie cudu techniki. Jednak największym wyzwaniem są wzgórza, które skutecznie uniemożliwią nam zdobycie większej ilości monet na ulepszanie wózka.

unnamed[11]

Technicznie gra wypada średnio, zarówno jeśli chodzi o grafikę i dźwięk, jak i o oryginalność i różnorodność rozgrywki. Modele są proste, rysunkowe bardzo, często nawet dość dziecinne. Jeśli chodzi o dźwięk, to ja najchętniej wyciszyłem całość, ani temat muzyczny, ani odgłosy silnika i tła jakoś nie przemówiły do moich uszu. Ten typ rozgrywki widzieliśmy już w Hill Climb Racing, z jedną różnicą – Hill Climb Racing był bardziej rozbudowany i zróżnicowany. Tu zaś musimy zmagać się z kupowaniem coraz to nowszych autek i pokonywaniem coraz większej ilości kilometrów, co po jakimś czasie wieje okrutnie nudą.

Ocena AppsBlog to 6/10.

Ucieczka z Zony w Google Play za darmo.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button