World Explorer 360 – aplikacja dla tych, co lubią zwiedzać

W AppStore i Google Play znaleźć można sporo aplikacji turystycznych. Większość z nich stworzona jest z myślą o konkretnych miejscach, ale nie wszystkie. Ostatnio odkryliśmy, na przykład, ciekawy program World Explorer 360, którego z całą pewnością nazwać niezbędnikiem każdego globtrotera. Jesteście ciekawi, co oferuje owy program? Jeżeli tak, to zachęcamy do lektury tego wpisu.

Najogólniej, można napisać, że World Explorer 360 służy nam do poznawania miejsc znajdujących się w naszej okolicy. Jeżeli więc, na przykład, znajdujemy się w Nowym Jorku, aplikacja wyświetla nam wszystkie miejsca, które warto w nim zobaczyć.  Oczywiście, samo wyświetlanie nazw zabytków to nie wszystko, na co stać mobilny produkt AudioGuidia.

Program z tego wpisu korzysta z funkcji tzw. Rzeczywistości rozszerzonej. Co to zmienia? Ano to, że po włączeniu programu możemy skierować aparat naszego urządzenia mobilnego na konkretny obszar, a World Explorer 360 wskaże miejsca godne uwagi. Dzięki temu nie trzeba się męczyć z żadnymi mapami, które niekiedy są bardzo nieczytelne.

Oczywiście, o wybranym zabytku możemy w programie trochę sobie poczytać. Informacji nie jest może bardzo wiele, ale z całą pewnością jest ich na tyle dużo, by zapoznać się „na szybko” z historią konkretnego miejsca.

Warto wspomnieć też o tym, że w World Explorer 360 istnieje możliwość obejrzenia zdjęć wybranych obiektów albo dowiedzenia się, ich wysokości nad poziomem morza.

Program z tego wpisu służyć może także jako aplikacja pogodowa. Wyświetla on bowiem informacje o warunkach atmosferycznych, temperaturze powietrza, jego wilgotności, a także kierunku wiatru.

Na koniec warto napisać, że przewodnik dla globtroterów od AudioGuidia dostępny jest w polskiej wersji językowej. Niestety, jego cena w Google Play jest dość wysoka (ok. 16 złotych). W nieco lepszej sytuacji są za to klienci AppStore, gdyż oni za tę samą aplikację zapłacić muszą zaledwie 0,79€.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button