Smartfony z Androidem zdominowały rynek mobilny

W drugim kwartale bieżącego roku najlepiej sprzedawały się smartfony z Androidem – wynika z raportu zamieszczonego przez firmę IDC. Wśród nowych telefonów urządzenia z systemem Google’a stanowią blisko 70%, z czego ponad 40% to smartfony wyprodukowane przez Samsunga. Jak na tle Androidowych gadżetów wypadł iPhone? O tym w dalszej części wpisu.

Statystyki zamieszczone przez wspomnianą wyżej firmę pokazują, że łącznie w drugim kwartale 2012 roku telefonów z Androidem sprzedano 104 miliony. Jest to dość imponujący wynik, biorąc pod uwagę, iż w Q2/2011 gadżetów opartych na system Google’a sprzedało się „zaledwie” 50 milionów, czyli ponad 100% mniej!

Wzrost sprzedaży odnotował też główny konkurent zielonego robocika – system iOS. Liczba sprzedanych smartfonów firmy Apple wyniosła w Q2/2012 26 milionów. W porównaniu z analogicznym okresem tamtego roku wynik ten jest lepszy o 27%, co również jest czymś godnym odnotowania.

Mimo że to przede wszystkim liczba sprzedanych urządzeń z iOS-em i Androidem robi wrażenie, musimy wspomnieć też o wyniku, jaki udało się osiągnąć systemowi Windows Phone. Jak czytamy w raporcie, gadżetów z mobilnym produktem firmy Microsoft sprzedało się od marca do czerwca 2012 roku blisko 5,5 miliona. Żeby było ciekawiej, jest to wynik lepszy w porównaniu z Q2/2011 o prawie 115,5%!

Poza ogólnym zbadaniem rynku systemów mobilnych, firma IDC pokusiła się też o sprawdzenie tego, który producent telefonów jest obecnie najpopularniejszy. Co raczej nikogo nie powinno zdziwić, wygrał tutaj Samsung. Koreańczycy pochwalić się mogą w Q2/2012 sprzedażą blisko 44 milionów urządzeń. Autorzy raportu piszą, że tego wyniku nie jest w stanie przebić nawet siedmiu najpopularniejszych producentów smartfonów razem wziętych (oczywiście, tylko tych, którzy produkują sprzęt pracujący na Androidzie).

W chwili obecnej nic nie wskazuje na to, by jakakolwiek firma byłaby w stanie zagrozić Samsungowi. To samo tyczy się Androida – jego główny konkurent, iOS, traci do niego zbyt wiele, tak więc nawet i premiera iPhone’a 5 raczej nie powinna wiele namieszać na rynku mobilnym, biorąc pod uwagę chociażby to, że pod koniec sierpnia zaprezentowany ma zostać jeszcze Samsung Galaxy Note II.

Tags

Zakłady bukmacherskie

Back to top button
Close