Smartfony z Androidem zdominowały rynek mobilny

W drugim kwartale bieżącego roku najlepiej sprzedawały się smartfony z Androidem – wynika z raportu zamieszczonego przez firmę IDC. Wśród nowych telefonów urządzenia z systemem Google’a stanowią blisko 70%, z czego ponad 40% to smartfony wyprodukowane przez Samsunga. Jak na tle Androidowych gadżetów wypadł iPhone? O tym w dalszej części wpisu.

Statystyki zamieszczone przez wspomnianą wyżej firmę pokazują, że łącznie w drugim kwartale 2012 roku telefonów z Androidem sprzedano 104 miliony. Jest to dość imponujący wynik, biorąc pod uwagę, iż w Q2/2011 gadżetów opartych na system Google’a sprzedało się „zaledwie” 50 milionów, czyli ponad 100% mniej!

Wzrost sprzedaży odnotował też główny konkurent zielonego robocika – system iOS. Liczba sprzedanych smartfonów firmy Apple wyniosła w Q2/2012 26 milionów. W porównaniu z analogicznym okresem tamtego roku wynik ten jest lepszy o 27%, co również jest czymś godnym odnotowania.

Mimo że to przede wszystkim liczba sprzedanych urządzeń z iOS-em i Androidem robi wrażenie, musimy wspomnieć też o wyniku, jaki udało się osiągnąć systemowi Windows Phone. Jak czytamy w raporcie, gadżetów z mobilnym produktem firmy Microsoft sprzedało się od marca do czerwca 2012 roku blisko 5,5 miliona. Żeby było ciekawiej, jest to wynik lepszy w porównaniu z Q2/2011 o prawie 115,5%!

Poza ogólnym zbadaniem rynku systemów mobilnych, firma IDC pokusiła się też o sprawdzenie tego, który producent telefonów jest obecnie najpopularniejszy. Co raczej nikogo nie powinno zdziwić, wygrał tutaj Samsung. Koreańczycy pochwalić się mogą w Q2/2012 sprzedażą blisko 44 milionów urządzeń. Autorzy raportu piszą, że tego wyniku nie jest w stanie przebić nawet siedmiu najpopularniejszych producentów smartfonów razem wziętych (oczywiście, tylko tych, którzy produkują sprzęt pracujący na Androidzie).

W chwili obecnej nic nie wskazuje na to, by jakakolwiek firma byłaby w stanie zagrozić Samsungowi. To samo tyczy się Androida – jego główny konkurent, iOS, traci do niego zbyt wiele, tak więc nawet i premiera iPhone’a 5 raczej nie powinna wiele namieszać na rynku mobilnym, biorąc pod uwagę chociażby to, że pod koniec sierpnia zaprezentowany ma zostać jeszcze Samsung Galaxy Note II.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button