Norton Online Family – kontrola rodzicielska na Androida

Duża ilość gier i aplikacji stworzonych dla dzieci sprawia, że coraz więcej rodziców pozwala swoim pociechom na korzystanie ze smartfonów czy tabletów. Niestety, Internet wciąż jest pełen różnego rodzaju stron nieodpowiednich dla tych, co nie posiadają jeszcze dowodów osobistych. Dlatego właśnie powstał program Norton Online Family, który sprawi, że już nigdy nie będziesz obawiał się o to, jakie materiały czyta bądź ogląda Twoje dziecko w trakcie serfowania.

Jeszcze do niedawna program Norton Online Family dostępny był jedynie dla posiadaczy komputerów z systemem operacyjnym Windows bądź Mac. Od jakiegoś czasu jednak dzieci w większym stopniu zaczynają korzystać z Internetu również i na smartfonach, dlatego właśnie firma Symantec postanowiła zamieścić w Android Markecie mobilną wersję swojego centrum kontroli rodzicielskiej.

Rodzice wiedzą, że muszą sprawować nadzór nad aktywnością swoich dzieci w cyfrowym świecie. Większość z nich ustala i omawia z dziećmi obowiązujące w  domu zasady korzystania z komputera i przeglądania Internetu” ― powiedziała Marian Merritt, rzecznik firmy Norton ds. bezpieczeństwa w Internecie. „Aby te zasady działały, trzeba nimi objąć także telefon komórkowy dziecka, gdyż dzieci często wykorzystują swoje smartfony do przeglądania Internetu. Aplikacja Norton Safety Minder: Mobile Edition pomoże rodzicom dopilnować, aby ich podopieczni przestrzegali tych zasad na każdym urządzeniu, z którego aktualnie korzystają” – dodała.

Jakie opcje udostępnia opisywany przez nas program? Przede wszystkim daje rodzicom możliwość nadzoru nad stronami internetowymi, jakie przeglądają ich dzieci. Aplikacja posiada, między innymi, narzędzia do zdalnego monitorowania aktywności w sieci oraz blokowania stron internetowych, tak więc już nigdy nie będziesz musiał martwić się o to, że Twoje pociechy oglądają nieprzyzwoite materiały bądź chatują z nieznajomymi.

Co bardzo ważne, Norton Online Family pozwala nam na kontrolę wybranego przez nas urządzenia z poziomu specjalnej witryny internetowej (onlinefamily.norton.com). Oznacza to, że nie musisz za każdym razem brać od dziecka telefonu, gdy chcesz zablokować mu dostęp do jakiejś strony bądź dowiedzieć się, gdzie danego dnia surfowało po sieci.

Nie można również zapominać o tym, że Norton Online Family jest programem bezpłatnym i można go pobrać z Android Marketu.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button