Backlight Switch – lek na niespodziewanie gasnący ekran telefonu

Czy zdarzyło Wam się kiedyś korzystać z aplikacji, która w pewnym momencie przerwała swoją pracę ze względu na opcję automatycznego wygaszania ekranu w Waszych smartfonach? Jeżeli tak, to na pewno zainteresuje Was fakt, że w Android Markecie znaleźć można narzędzie Backlight Switch, które rozwiązuje problem niespodziewanego wyłączania się wyświetlacza.

Na opisywany przez nas program nie natrafiliśmy przypadkowo. Szukaliśmy bowiem podobnego narzędzia, ponieważ zauważyliśmy, że nie wszystkie aplikacje blokują wygaszanie ekranu, co jest niezwykle uciążliwe szczególnie w programach, z których chcemy coś przepisać albo korzystamy co kilka sekund (np. kalkulator).

Oczywiście byliśmy niemal pewni, że w Android Markecie uda nam się znaleźć aplikację spełniającą nasze wymagania. I – trzeba przyznać – nie pomyliliśmy się, ponieważ Backlight Switch okazał się na tyle pomocny, że od teraz nie wyobrażamy sobie telefonu bez niego.

Zapytacie pewnie, po co instalować dodatkowe programy, skoro można w telefonie wyłączyć opcję automatycznego wygaszania ekranu i wszystko będzie jak należy. W sumie to jest to jakieś wyjście, ale trzeba przede wszystkim wziąć pod uwagę ile taka modyfikacja ustawień „zjadałaby” nam baterii każdego dnia.

O tym, jak korzystać z Backlight Switch nie trzeba wiele pisać. Aplikacja jest bowiem bardzo prosta w użyciu, gdyż zawiera jedynie potrzebne każdemu użytkownikowi funkcje. Każdy więc bez problemu już po pierwszym uruchomieniu programu stworzonego przez In-trinity będzie wiedział, jak z niego korzystać.

W menu głównym, to jest jedynym menu w Backlight Switch, naszym zadaniem jest jedynie zaznaczenie tych aplikacji, w których do tej pory mieliśmy problem z wygasającym ekranem. Proste, jednak – co najważniejsze – bardzo skuteczne i niezajmujące w naszym telefonie bardzo dużego miejsca na dysku.

Co bardzo ważne, Backlight Switch jest do pobrania z Android Marketu zupełnie za darmo, choć istnieje też wersja Pro kosztująca nieco ponad 8 złotych.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button