Retro Olympics – pikselowe igrzyska

W Polsce nie czuć tak dużego napięcia przed rozpoczęciem igrzysk olimpijskich, jak w Londynie i raczej trudno się temu dziwić. Nie zmienia to jednak faktu, że sporo nas, Polaków, czeka na inaugurację najważniejszej sportowej imprezy tego roku. Tych, co jeszcze przed oficjalną ceremonią otwarcia IO 2012 chcą poczuć iście olimpijski klimat, zapraszamy do zapoznania się z grą Retro Olympics, o której napiszemy więcej w dalszej części tego wpisu.

Kilka tygodni temu wspominaliśmy na AppsBlogu o grze London 2012, która została uznana oficjalną mobilną produkcją tegorocznych igrzysk. Oficjalne nie zawsze jest jednak najlepsze, o czym przekonaliśmy się już nieraz i testując Retro Olympics chyba też.

Gra z tego wpisu osadzona jest w pikselowym świecie i to chyba właśnie to najbardziej wpłynęło na naszą ocenę końcową. Kwadratowi ludzie i inne równie nieidealnie wyglądające elementy stadionu olimpijskiego po raz kolejny przypomniały nam produkcje, w które graliśmy na pierwszych konsolach i wywoływały w nas największe wirtualne emocje.

W Retro Olympics do dyspozycji gracza został oddany tylko tryb Single Player. Nie jest to na pewno jakaś poważna wada produkcji, choć, nie powiemy – miłą niespodzianką na pewno byłby tryb dla dwóch osób, w którym można by było, na przykład, na tablecie ścigać się na 100 metrów.

No dobrze, multiplayera w opisywanej przez nas produkcji nie ma, a co jest? Przede wszystkim sześć konkurencji olimpijskich: bieg na 100 metrów, rzut oszczepem, bieg przez płotki, skok w dal, podnoszenie ciężarów i pływanie stylem dowolnym.

Umiejętności w każdej dyscyplinie możemy szlifować o dowolnej dla nas porze w trybie Single Event. A gdy już poczujemy się gotowi do tego, by podbić sportowy świat, możemy zaczynać właściwe Igrzyska. Może się zaśmiejecie pod nosem, ale poziom trudności w Retro Olimpics naprawdę nie należy do niskich, dlatego dobrze jest najpierw trochę potrenować, a dopiero później walczyć o medale.

Jeśli chodzi o sterowanie, to sprawa wygląda prosto. Po lewej i prawej stronie wyświetlacza umiejscowione są klawisze A i B. Służą one do biegania naszym sportowcem. Środkowy przycisk z literką C jest natomiast klawiszem akcji, a więc – w zależności od dyscypliny – wykonujemy w nim skok, rzut i tak dalej.

Aplikację Retro Olympics możecie pobrać z Google Play zupełnie za darmo. Jeżeli nie boicie się pikselowych klimatów, a do tego przepadacie za różnego rodzaju grami sportowymi, to z czystym sumieniem możemy Wam produkcję z tego wpisu polecić!

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button