World of Goo – logiczno-zręcznościowo produkcja prosto z PC-tów

Bardzo wielu producentów hitów komputerowych stara się przenieść swoje pomysły na coraz to popularniejsze smartfony i tablety. Dla tych, co mieli już kiedyś do czynienia z „World of Goo”, lub po prostu lubią grać w mobilne wersje komputerowych produkcji, mamy świetną wiadomość:  PC-towa gra stworzona przez Kyle’a Gablera i Rona Carmela jest teraz dostępna dla wszystkich osób korzystających z urządzeń z iOS-em oraz Androidem.

Akcja gry toczy się w świecie opanowanym przez tytułowe Goo, czyli mówiąc po naszemu – czarne kulki o galaretowatej mazi. Nasze zadanie polega natomiast na tworzeniu różnego rodzaju konstrukcji (oczywiście przy pomocy Goo) , które pozwolą naszym bohaterom na przedostanie się na drugą stronę.

Oczywiście wszystko brzmi banalnie, jednak o ile przechodzenie pierwszych kilku poziomów może nie sprawiać problemów, o tyle nieco późniejsze levele są już bardziej skomplikowane  i wymagają od nas pełnego skupienia i zaangażowania.

Dodatkowym utrudnieniem, jakie zafundowali nam twórcy World of Goo, są również ogniste kulki oraz krople deszczu, które potrafią skutecznie zniszczyć naszą dotychczasową pracę.

Osoby, które zdecydują się na ściągnięcie smartfonowej wersji hitu stworzonego przez zaledwie dwie osoby, na pewno nie będą narzekały na monotonność. Każdy level w World of Goo jest bowiem unikalny i wymaga od nas zbudowania zupełnie innych konstrukcji.

Niestety, mimo że poziomy w produkcji studia 2D Boy są naprawdę ciekawe i wymagają od nas ciągłego myślenia, wersja gry na smartfony z iOS-em oraz Androidem nie może poszczycić się dużą ilością plansz, co zresztą można przeczytać w opiniach osób, które grę ściągnęły tuż po premierze.

Tych, co grając w World of Goo nie zamierzają zwracać uwagi na wady, a skupić się jedynie na  przyjemności z gry, informujemy, że aplikację (wersji płatnej i bezpłatnej) można pobrać z Android Marketu i AppStore.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button