Weird But True – aplikacja z ciekawostkami

Czy wiedzieliście, że ślimak ma aż trzy tysiące zębów i cztery nosy? Albo że goryle bekają tylko wtedy, gdy są naprawdę szczęśliwe? Z pewnością nie. Bardzo szybko możecie jednak nadrobić swoje zaległości – wszystko to dzięki ciekawej aplikacji o nazwie Weird But True.

Weird But True jest programem stworzonym przez National Geographic. Zamieszczone w nim ciekawostki nie są więc z całą pewnością wyssane z palca, a mają potwierdzenie naukowe. I choć opisywana aplikacja powstała przede wszystkim z myślą o dzieciach, również i dorośli mogą znaleźć w niej wiele ciekawych informacji, które pozwolą im zabłysnąć w towarzystwie.

W sumie w produkcie mobilnym z tego wpisu znajduje się blisko 300 kolorowych tabliczek zawierających ciekawostki z różnych kategorii. Znaleźć możemy tu zarówno informacje o budowie człowieka czy zasadach funkcjonowania organizmu, jak i kilka bardzo interesujących faktów dotyczących życia zwierząt. Nie zabrakło też działu, w którym możemy poczytać o znanych markach czy słynnych budowlach, na przykład, nowojorskim Empire State Building.

Każda z kart z ciekawostkami wyposażona została dodatkowo w ścieżkę dźwiękową, pozwalającą na szybsze zapamiętanie informacji (w końcu jest to program dla dzieci). Jeżeli mamy taką ochotę, możemy opublikować konkretną  informację na Twitterze bądź Facebooku. Oczywiście, jest również opcja pozwalająca na dodawanie kart do zakładki Ulubione.

Aplikacja jest niezwykle kolorowa, a jej interfejs uproszczony do minimum. Karty wybieramy w tym przypadku, przesuwając palec po ekranie urządzenia, co jest niezwykle wygodnym rozwiązaniem.

Weird But True posiada dla nas, to jest Polaków, jedną podstawową wadę – nie jest dostępny w polskiej wersji językowej. Jeżeli więc nie znamy za bardzo angielskiego, raczej ciężko będzie nam poszerzyć swoją wiedzę, wykorzystując opisywany program.

Aplikację z tego wpisu znajdziecie w AppStore. Pobrać ją można zupełnie za darmo. Czujecie już głód wiedzy? ;)

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button