W Disciples III będzie można pograć na iOS-ie i Androidzie!

Fani gier strategicznych mogą pomału zacierać ręce. Firma Herocraft ogłosiła bowiem ostatnio, że wykupiła prawa do gry Disciples III, a to oznacza, że najprawdopodobniej w przyszłym roku będziemy mogli zagrać w konkurenta serii Heroes of Might and Magic na urządzeniach działających na systemach Android oraz iOS.

To, że mobilne systemy operacyjne stają się coraz popularniejsze wśród graczy, nie jest chyba żadną niespodzianką dla żadnego z naszych Czytelników. Przecież niemal w każdym tygodniu informujemy Was o tym, że znane studio ma w planach wydać smartfonowe wersje znanych na całym świecie PC-towych hitów.  Czy jesteśmy zadowoleni z takiej sytuacji na rynku produkcji mobilnych? Oczywiście, że tak. Mamy tylko nadzieję, że na samych zapowiedziach cała ta sytuacja się nie skończy.

Dla tych, co jeszcze nie mieli do czynienia z grą Disciples, krótkie zapoznanie z fabułą. W produkcji opisywanej w tym wpisie gracz wciela się w lorda krainy Nevendaar, a jego zadaniem jest zbieranie surowców oraz, a raczej przede wszystkim, podbijanie nowych terenów poprzez pokonywanie różnego rodzaju wrogów.

Mimo że trzecia odsłona Disciples jest dość dobrze wspominana przez większość fanów strategii z całego świata, firma Herocraft w swoim komunikacie jasno dała do zrozumienia, że zależy jej na poprawieniu kilku niedociągnięć w produkcji Akella, dzięki czemu w mobilną wersję gry strategicznej, znanej niegdyś w naszym kraju pod nazwą Apostołowie, będzie grało się jeszcze przyjemniej niż na PC-tach.

Niestety, w chwili obecnej wszystko wskazuje na to, że premiera Disciples III będzie miała miejsce w Google Play oraz AppStore dopiero w przyszłym roku. Oczywiście z jednej strony nie jest to dobra wiadomość, lecz zastanówcie się dobrze – lepiej jest zagrać w  niedopracowaną grę szybko czy uzbroić się w cierpliwość i tym samym nie mieć zastrzeżeń do jakości produkcji?

Disciples III

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button