ETAOI keyboard – niekonwencjonalny sposób na szybkie pisanie

W dzisiejszych czasach niemal każdy wysyła wiadomości tekstowe za pomocą swojego telefonu. Niestety, ekrany dotykowe mają to do siebie, że niekiedy potrafią spłatać figla swoim użytkownikom i wstawić do sms-a niepożądaną literkę, co zmusza do poprawiania tekstu. ETAOI keyboard to bardzo ciekawa (a w dodatku polska!) aplikacja, która nie tylko ma usprawnić pisanie sms-ów za pomocą ekranu dotykowego, lecz także zmniejszyć ilość miejsca klawiatury służącej do pisania wiadomości.

Jeżeli uważacie, że w ETAOI keyboard będziecie musieli korzystać z nieco zmodyfikowanej klawiatury QWETRY, to jesteście w błędzie. Otóż opisywana przez nas aplikacja to narzędzie, w którym użytkownik ma możliwość szybkiego napisania dowolnego tekstu za pomocą specjalnej klawiatury zbudowanej z palety kolorów.

W jaki sposób działa ETAOI? Otóż każdemu kolorowi (bądź układowi kolorów) we wspomnianej już przez nas palecie kolorów można przyporządkować konkretną literę. Dzięki temu, na przykład, naciskając kolor czerwony możemy zrobić przerwę w tekście, natomiast zielony – wstawić przecinek.

No dobrze, to tyle jeśli chodzi o teorię, lecz co z praktyką? Opanowanie ETAOI nie zajmuje wiele czasu. Mnie osobiście nauka stworzonej przeze mnie klawiatury zajęła około godziny. Czy to dużo? Na to pytanie musicie już sami sobie odpowiedzieć.

Od siebie mogę dodać jeszcze tyle, że tworzenie tekstu za pomocą opisywanej w tym wpisie klawiatury jest faktycznie dość wygodne. Nie odważyłem się jednak stworzyć tego tekstu za pomocą ETAOI, bo po prostu wklepywanie literek w polskiej, androidowej klawiaturze jeszcze nie idzie mi na tyle dobrze, by pisać kilkadziesiąt słów na minutę.

Na koniec, tradycyjnie, informacja odnośnie ceny opisywanego programu. ETAOI keyboard można wypróbować zupełnie za darmo (wersja FREE), jednak jej pełna wersja kosztuje prawie 10 złotych.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button