Twój telefon zmienił właściciela? Czas na „Plan B”

Plan B to niezwykle użyteczna aplikacja, dzięki której możemy zlokalizować położenie naszego telefonu w przypadku, gdy został on nam skradziony, bądź też zgubiliśmy go. Zapraszamy do zapoznania się z opisem wszystkich funkcji dostępnych w tym ciekawym narzędziu dla Androida.

Z pewnością wiele osób może zapytać, co takiego wyróżnia Plan B na tle innych aplikacji, które również powstały po to, by lokalizować nasz skradziony bądź zgubiony telefon. Odpowiedź na to pytanie jest stosunkowo prosta: Plan B jest narzędziem, które instalujemy nie przed utratą telefonu, lecz dopiero po całym fakcie.

Jak to wygląda w praktyce? Gdy zdarzy Ci się zgubić telefon, wchodzisz do Android Marketu i instalujesz „Plan B”. Sam program następnie – przy pomocy odbiornika GPS w telefonie – stara się zlokalizować Twój sprzęt i wysyła w ciągu 10 minut kilka wiadomości e-mail z prawdopodobną lokalizacją Twojego telefonu.

W przypadku nieotrzymania żadnego e-maila, należy wysłać na swój telefon sms-a o treści „lokate”, dzięki czemu program jest w stanie jeszcze dokładniej ustalić miejsce, w którym obecnie znajduje się nasze urządzenie.

Mimo że Plan B jest aplikacją darmową, z pewnością znajdzie się wielu, którzy będą chcieli go wypróbować.

Należy jednak poinformować, że w sieci znajduje się wiele płatnych programów do lokalizacji zgubionych telefonów. Według niektórych, programy te są znacznie skuteczniejsze od „Planu B”.

„Plan B” to jednak aplikacja na tyle prosta i użyteczna, że postanowiliśmy o niej wspomnieć.

Program można pobrać z Android Marketu.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button