Infinity Blade 2 – druga odsłona hitu na urządzenia z iOS-em

Infinity Blade należy do tytułów, których nie trzeba zbytnio przedstawiać użytkownikom systemu iOS. Pierwsza odsłona gry studia Epic okazała się prawdziwym hitem, dlatego nie ma się co dziwić, że na początku tego roku dostaliśmy szansę gry w jej kolejną część, także mającą szansę stać się jedną z najpopularniejszych aplikacji dostępnych na AppStore.

Pierwsza część „Infinity Blade” urzekła graczy przede wszystkim bardzo dobrą grafiką, która dostarczała  jeszcze bardziej niesamowitych wrażeń.

Twórcy ze studia Epic najprawdopodobniej wyszli więc z założenia, że nie ma sensu zmieniać czegoś, co podobało się ludziom, dlatego w drugiej odsłonie „Infinity Blade” grafika wciąż jest tak niepowtarzalna jak w pierwszej. Dodano jednak, oczywiście, kilka nowości, na przykład cień postaci.

To, co odróżnia drugą część „Infinity Blade” od pierwszej, to na pewno fabuła. W pierwszej odsłonie nie była ona zbyt skomplikowana i duża część osób całą grę potrafiła przejść w ciągu kilkunastu minut. Teraz jest zupełnie inaczej, o czym może świadczyć chociażby fakt, że samo początkowe przedstawienie fabuły i tutorial odnośnie sterowania postaci, zajmuje kilka dobrych minut.

W drugiej części „Infinity Blade” mamy do wyboru trzy rodzaje broni – lekką, ciężką i zajmującą obie dłonie naszego bohatera. Dzięki temu możemy zdecydować się na to, czy chcemy, by nasza postać była bardziej zwinna (im większa broń, tym mniejsze szanse na skuteczne uniki) czy silniejsza.

Kolejną nowością zastosowaną w „Infinity Blade 2” jest możliwość ulepszania naszej broni za pomocą specjalnych kamieni, które umożliwiają naszej postaci posiadanie narzędzi ze specjalnymi magicznymi mocami.

Tytuł „Inifinity Blade 2” można więc z całą pewnością polecić każdemu, kto lubi klimaty RPG znane z takich gier komputerowych jak np. Gothic. Obecnie druga odsłona gry od studia Epic kosztuje 5,49 euro, a można ją kupić w AppStore.

 

Zobacz, najlepsze płatne i bezpłatne gry dostępne w AppStore

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button