Screencast Video Recorder – nagrywaj to, co robisz w telefonie

Na pewno każdy z nas chciał kiedyś pomóc koledze w ustawieniu czegoś w telefonie albo przejściu trudnego poziomu w jakiejś grze. Niestety, nie zawsze można wszystko określić słowami, dlatego z pomocą przychodzi nam Screencast Video Recorder – niezwykle proste, ale bardzo przydatne narzędzie do nagrywania obrazu wyświetlanego na ekranie naszego urządzenia.

Obsługa Screencast Video Recorder jest bardzo prosta i nie wymaga jakichkolwiek instrukcji. W aplikacji znajdują się jedynie potrzebne funkcje, dlatego nie ma możliwości, że wybierzmy opcję, z której kompletnie nie będziemy umieli korzystać.

W programie mamy do wyboru dwie jakości nagrywanego obrazu. Niższa pozwala nam na nagrywanie akcji z bardziej rozbudowanymi narzędziami czy grami, wymagającymi od naszego telefonu użycia dużej części jego pamięci i procesora.

Druga opcja jest natomiast idealna, jeśli nasze urządzenie w momencie nagrywania nie jest obciążone dużą ilością programów i gier.

W praktyce obraz nagrany przez Screencast Video Recorder prezentuje się bardzo dobrze i z pewnością będzie wystarczający dla każdego, kto nie potrzebuje idealnej jakości obrazu.

Co bardzo ważne, Screencast Video umożliwia nam również nagrywanie filmu z mikrofonem, co czasami może się okazać niezbędne w sytuacji, gdy chcemy komuś coś wytłumaczyć, a jednocześnie pokazać.

Do zalet programu zaliczyć można bez wątpienia także możliwość ustawienia liczby klatek na sekundę, czego – wbrew pozorom – nie oferuje każdy z dostępnych na rynku „screen recorderów”.

Na koniec dodajmy, że Screencast Video Recorder nie tylko potrafi nagrać dla nas obraz wyświetlany na naszym urządzeniu, lecz pełni też funkcję benchamarka.

W Android Markecie można znaleźć dwie wersje Screencast Video Recordera. Pierwsza jest bezpłatna i można w niej nagrać maksymalnie 20-sekundowy film. Druga kosztuje natomiast prawie 14 złotych, lecz, oczywiście,  nie posiada już żadnych limitów.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button