North & South wkrótce pojawi się w Google Play i AppStore

Pamiętacie „North & South”, jedną z pierwszych produkcji strategicznych dostępnych na rynku gier video? Jeżeli tak, to mamy dla Was dobrą wiadomość: produkt studia Infogrames trafi wkrótce do sklepu Google Play i AppStore w odświeżonej wersji, przygotowanej specjalnie z myślą  o nowoczesnych smartfonach.

Pierwsza gra zatytułowana „North & South” pojawiła się na rynku gier dokładnie w 1989 roku za sprawą francuskiego studia Infogrames. Tych, co jeszcze nie mieli styczności z opisywaną w tym wpisie produkcją, chcemy poinformować, że „North & South” uważany jest za jednego z prekursora gier strategicznych, a jego akcja rozgrywa się w Stanach Zjednoczonych w czasach wojny secesyjnej.

Mimo że najwcześniejsze wersje gry od Infogrames przygotowane były z myślą o posiadaczach takich konsol jak Atari, Amiga bądź NES, do dnia dzisiejszego wiele ludzi spędza czas przed”North & South”, dobrze się przy tym bawiąc. Nic więc dziwnego, że programiści postanowili odświeżyć jedną z pierwszych strategii w świecie gier i zamieścić ją w AppStore i Google Play.

Niestety, póki co nie są znane szczegóły dotyczące mobilnego „North & South”. Wiadomo jedynie tyle, że będzie on niemal w całości wzorowany na oryginale, co oznacza, że będzie w nim można znaleźć, między innymi, takie same mini-gry, jak te z 1989 roku.

Oczywiście, w remake’u produktu nieistniejącego już Infogrames zostanie także odświeżona oprawa graficzna, która pozwoli nam czerpać z gry jeszcze więcej przyjemności.

Kiedy zatem można spodziewać się premiery „North & South” w AppStore i Google Play? Jeśli chodzi o ten pierwszy sklep, to w nim stara, dobra strategia od Infogrames  ma pojawić się już 10 maja. Na chwilę obecną nieznana jest natomiast data premiery tytułu dla Androidowców.

Na koniec jeszcze jedna istotna informacja – „North & South” będzie można pobrać z internetu zupełnie za darmo. Dopiero w trakcie samej gry będziemy mieli możliwość wydania prawdziwych pieniędzy (zapowiadane są różnego rodzaju opcje mikropłatności).

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button