Gingerbread najpopularniejszą wersją Androida

Android staje się coraz popularniejszym systemem na urządzenia mobilne, dlatego w Internecie można od jakiegoś czasu znaleźć bardzo dużo wszelkiego rodzaju statystyk dotyczących właśnie „zielonego” systemu. Wczoraj na stronie internetowej Android Developers opublikowano raport, który odpowiedział nam na pytanie, jaką wersję Androida posiada obecnie największa liczba osób na świecie. Zwycięzcą został Gingerbread.

Według raportu, zwycięską wersję Androida posiada obecnie aż 55,5 procent odwiedzających Android Market (badania na podstawie 14 dni).

Drugie miejsce wśród użytkowników Androida zajęła wersja Froyo (Android 2.2), która może poszczycić się nieco ponad trzydziestoprocentowym udziałem w liczbie odwiedzających  Market.

Co ciekawe, w raporcie przedstawionym przez Android Developers po raz pierwszy uwzględniono najnowszą wersję popularnego „Andka”, czyli Ice Cream Sandwich. Jego wynik  to jednak zaledwie 0,6 procenta, czego  nie można, oczywiście, zaliczyć do imponujących sukcesów.

Z racji tego, iż najmłodszy Android dostępny jest na chwilę obecną w dwóch urządzeniach Galaxy Nexusie i Nexusie S, można było obliczyć ile modeli tych urządzeń sprzedano. Obliczenia tego dokonał Bryan Bishop z Verge, który ogłosił, że według jego szacunków sprzedano już około 700 tysięcy wymienionych wyżej dwóch modeli Nexusów.

Na koniec warto napisać o tym, że Android Honeycomb, wersja przygotowana z myślą o tabletach, osiągnęła wynik wynoszący 3.3%.

Poniżej dokładny wynik raportu:

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button