Trucker Parking 3D – Tiry na tory?

Coraz częściej trafiam w Google Play na symulatory parkowania, chyba moda na tego typu aplikacje wzrasta, gdyż pojawiają się coraz bardziej zaawansowane. Poniżej kolejna, która porusza tematykę kręcenia kółkiem osiemnastokołowca. Zasługuje na miano lidera?

Trucker Parking 3D to aplikacja studia Tapinator, które próbuje swoich sił w tworzeniu produktów trójwymiarowych ze średnim sukcesem. W grze wcielamy się w niezmordowanego zdobywcę szos, kierowcę załadowanego cennym towarem TIRa. Naszym zadaniem jest przedrzeć się przez labirynty zdradzieckich pachołków i barier, by zaparkować naszą gigantyczną ciężarówkę. Musimy to zrobić szybko, bo przerwa obiadowa już za 90 sekund, a my nie możemy spóźnić się na kolejnego kurczaka z rożna. Do dyspozycji mamy kierownicę, która dzięki Bogu, wraca na swoją pozycję, jak ją przekręcimy (odwrotnie niż w poprzednim tytule), pedały hamulca i gazu oraz oczywiście uproszczoną skrzynię biegów. Zanim jednak załadujemy się na dany parking, musimy wybrać swój wehikuł spośród trzech dostępnych. Różnią się one statystykami- maksymalną prędkością, sterownością, czy też czasem hamowania. Wspominałem o parkingach- jeździmy po bazie wojskowej, dokach oraz po lotnisku- każda z tych lokacji składa się na 12 unikalnych i trudnych poziomów. Podczas jazdy możemy zmienić sobie kamerę, z której będziemy podziwiać nasz pojazd, dzięki czemu nawet nie muśniemy o barierki, co podobnie jak w poprzedniej recenzji, skończy się dla nas przegraną.

Technicznie jest przeciętnie, ale także nie tragicznie. Modele są bardzo ładne, bardzo dokładne i przyjemnie się na nie patrzy. Fizyka jest całkiem spoko, ciężarówki rzeczywiście różnią się trochę w prowadzeniu. Jednak optymalizacja leży i mimo, że aplikacja powinna śmigać na moim tablecie bez Zacinki, to bardzo często zdarza się jej zastanowić nad sensem życia przez dłuższą chwilę. Dźwięku nie ma praktycznie wcale, słyszymy tylko miarowy pomruk silnika i ewentualne uderzenie w barierkę. Twórcy podarowali sobie tworzenie jakiegokolwiek tematu muzycznego. A szkoda.

Grze jestem zmuszony wystawić słabe 5/10, przez problemy z optymalizacją i lekki zgrzyt jeśli chodzi o brak muzyki.

Za darmo w Google Play.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button