Breakout – zlikwiduj wszystkie cegiełki.

5f12c714-f28b-4de3-99d3-58d23da53601Ta klasyczna gra, wielokrotnie wydawana i produkowana w różnorodnych odsłonach dziś jest dostępna także na Windows’a Phone. Ściągnij ją na swój telefon i pozbądź się z ekranu uciążliwych prostokątów.

Clayton Industries wydało na świat cenioną grę, będącą kolejnym wcieleniem znanego wszystkim Arkanoida. Choć to ich jedyna produkcja, spisali się bardzo dobrze.

Zasady gry są chyba wiadome. Jest platforma, którą się poruszamy za pomocą naszego palca przesuwającego się po ekranie. Kierunki są dwa : prawo i lewo. Naszym zadaniem jest odbijanie małej, białej piłeczki, która odbija się od lewitujących cegiełek, tym samym je likwidując. Piłka lubi sobie skakać i uciekać na boki. Należy wykazać się zręcznością aby złapać kulkę w odpowiednim czasie. Kiedy pięciokrotnie piłka nie uderzy o naszą platformę, gra niestety się kończy. Musimy wtedy zaczynać ten sam poziom od nowa.

Dla utrudnienia każda cegła ma w środku kolorowe kółko. Kolor wnętrza oznacza liczbę uderzeń jaką należy wykonać na tej kostce aby ją unicestwić. Barw jest 5 (czerwony, żółty, zielony, szary i niebieski). Czerwony oznacza 1 uderzenie, żółty – 2, zielony – 3 i reszta analogicznie.

Niebywałym plusem jest możliwość stworzenia własnego poziomu trudności co oznacza, że gracz sam może stworzyć własną planszę. Dodatkowo, po złapaniu ikonki ze znakiem zapytania, otrzymujemy różne bronie, którymi możemy strącać cegły albo dostajemy inne pomocne udogodnienia. Myślę, że i tak zabawy jest tu co niemiara. Poziomów trudności jest aż 300!

Jedynym jak dla mnie minusem jest sposób kierowania platformą. Kiedy trzymamy palec na ekranie, , przysłania nam on albo lot piłeczki albo sam prostokąt którym kierujemy. Ale dla chcącego nic trudnego!

Pod względem technicznym zarzutów nie posiadam. Kolorystyka bardzo ładna, ciemna aczkolwiek przyjemna. Dźwięki są jak wyjęte rodem ze starych filmów, opowiadających o robotach i technice.

Ogólna ocena : 7/10.

Gra dostępna za darmo na Windowsphone.com

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button