Toca Doctor – rarytas dla małego doktorka

Z doświadczenia wiem, że dzieci w wieku do 10 lat bardzo często planują związać swoje życie z karierą lekarza. Toca Boca – twórcy produkcji o nazwie Toca Doctor wyszli na przeciw oczekiwaniom małych lekarzy i stworzyli prawdziwe dzieło sztuki.

W opisywanej produkcji wcielamy się w postać doktora, który leczy różne przypadłości swoich pacjentów. Pełna wersja gry oferuje fantastyczne możliwości uzdrawiania, które obejmuje nastawianie kości, opatrywanie ran, wyjmowanie ciał obcych, grzebanie w mózgu, oraz w organach ciała, a wszystko w bardzo kolorowym i zabawnym świecie Toca.

Do naszej dyspozycji jest mały robocik – Toca. Pomaga nam w przypadku diagnozowania pacjentów. Jest szczególnie przydatny wtedy, gdy nie wiemy co robić dalej, a pacjent wciąż cierpi. Robot skanuje ciało człowieka i zaznacza miejsca, które wymagają naszej interwencji.

Może się zdarzyć, że będziemy zmuszeni do nastawienia kości i założenia gipsu. Jeżeli sprawa przyjmie taki obrót, że trzeba będzie zajrzeć do żołądka, będziecie mieć szanse na wzięcie udziału w mini-gierkach, które polegają na przykład na tym, że musicie tak kręcić swoim ekranem, żeby kuleczka znajdująca się w żołądkowym labiryncie, trafiła do wyjścia.

Autorzy gry przyłożyli się wyjątkowo do oprawy dźwiękowej. Jeżeli zajmujemy się układem pokarmowym, pacjent może wydać dwa dźwięki: puścić bąka, bądź … beknąć. W przypadku naprawienia błony bębenkowej, usłyszymy lecącą z głośników muzykę. Kiedy dokonujemy zabiegu w nosie, pacjent może kichać. Wszystko jest bardzo delikatne i nie obleśne. Człowiek grając, ma ciągle uśmiechniętą buzię.

Poza leczeniem różnych ciężkich przypadków, mamy do czynienia ze sprzątaniem miejsca swojej pracy. Z pewnością spotkacie się z koniecznością poukładania na tacce zdezynfekowanych przed chwilą przyrządów. Musicie tak obracać ekranem, aby wszystko trafiło na swoje miejsce. Czasem będzie konieczne ,,szczypnięcie” wyświetlana dwoma palcami.

Toca Doctor to gra, o której marzyłabym, gdybym miała 15 lat mniej. Byłoby to moje spełnienie marzeń. Zamiast kupować strzykawki i kroplówki do chorej lalki, mogłabym po prostu bawić się na ekranie urządzenia, bez konieczności masakrowania ukochanych zabawek :)

Item not available.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button