The Wider Image – zbiór fotoreportaży od Reutersa

Dla miłośników fotografii, którzy lubią wiedzieć co dzieje się wokół nich, agencja informacyjna Reuters przygotowała niezwykle ciekawą aplikację o nazwie The Wider Image. Można w niej zobaczyć ostatnio opublikowane fotoreportaże, a także zapoznać się z ciekawymi tekstami osób pracujących w znanej na całym świecie agencji.

Program The Wider Image bez dwóch zdań nazwać można ilustrowanym magazynem mobilnym. Znaleźć w nim można bowiem przede wszystkim ogromną ilość zdjęć, jednak nie brakuje w niej również niezwykle ciekawych tekstów dotyczących bieżących wydarzeń, jakie mają miejsce na świecie.

Aplikacja od Reutersa potrafi urzec swoim świetnym wyglądem już podczas pierwszego uruchomienia. Ekran główny podzielony jest tutaj na swego rodzaju kafelki zrobione z fotografii. Na każdym ze zdjęć znajduje się krótki tytuł fotoreportażu. Aby rozpoczęć przeglądanie fotek i całego tekstu, wystarczy jedynie dotknąć wybranego przez nas zdjęcia. Wszystko jest więc maksymalnie uproszczone, co bez dwóch zdań jest bardziej zaletą, aniżeli wadą.

Fotoreportaże przegląda się bardzo wygodnie. Program działa płynnie, a zamieszczony w nim tekst napisany jest wyraźną czcionką, dzięki czemu nie trzeba mieć sokolego wzroku, by wszystko bez problemu przeczytać.

Oczywiście, jak przystało na agencję Reutersa, wszystkie zdjęcia w aplikacji są świetnej jakości. Trzeba przyznać, że niektóre z fotografii wyglądają niesamowicie na ekranie Retina. Jeżeli więc tylko posiadacie Nowego iPada, powinniście opisywany tutaj program przetestować i w ogóle się nie wahać przed instalacją.

Jedyną barierę może w tym przypadku stanowić język. The Wider Image stworzono jedynie w uniwersalnej, międzynarodowej wersji, tak więc dostępny jest tylko w języku angielskim. Pobrać go można jednak z AppStore zupełnie za darmo. Nie zaszkodzi więc Wam go wypróbować i ewentualnie usunąć, jeśli okaże się dla Was niewystarczająco dobry bądź po prostu nie będziecie mogli korzystać z jego możliwości w tak dużym stopniu, w jakim byście chcieli.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button