PAP News – najświeższe informacje zawsze pod ręką

Nie każdy szuka w aplikacjach informacyjnych wielu opcji. Niektórym zależy przede wszystkim na prostocie i tym, by newsy pojawiały się możliwie jak najszybciej. Dla tych drugich programem godnym uwagi powinien być PAP News.

PAP News to aplikacja stworzona przez Polską Agencję Prasową. Dzięki niej każdy posiadacz smartfona z Androidem może być na bieżąco z tym, co dzieje się w Polsce czy też na świecie. Opisywany program charakteryzuje się przede wszystkim niezwykłą prostotą. Według nas, nie jest to żadna z jego wad, a zaleta, dzięki której przyciąga przeciwników aplikacji informacyjnych naszpikowanych najróżniejszymi – zwykle nieprzydatnymi – funkcjami.

Aplikacja z  tego wpisu oferuje nam aktualności z czterech kategorii. Znaleźć w niej można tradycyjne wiadomości z różnych zakątków świata, newsy gospodarcze, sportowe, a także dział z tzw. rozmaitościami, w których mamy do dyspozycji teksty prasowe dotyczące wielu tematów.

Newsy czytać można zarówno w pionie, jak i poziomie, co jest – przynajmniej dla nas – sporym plusem. Do każdego z tekstów dodane jest minimum jedno zdjęcie. Wielkich fajerwerków nie można się w programie spodziewać, jednak całokształt strony zawierającej dany artykuł prezentuje się całkiem dobrze, szczególnie jeśli ktoś nie oczekuje zbyt wielu graficznych „bajerów”.

PAP News aktualizować możemy w dowolnym dla nas momencie, naciskając odpowiedni przycisk znajdujący się na górze ekranu głównego. Dzięki temu jesteśmy pewni, że zawsze do naszej dyspozycji oddane są najświeższe newsy i  jesteśmy ze wszystkim na bieżąco.

Program działa zarówno w polskiej, jak i angielskiej wersji językowej. Uważamy, że jest to ciekawe rozwiązanie nie tylko dla zagranicznych użytkowników Androida, lecz także Polaków, którzy mogą poprzez czytanie zagranicznych tekstów szlifować swoją znajomość języka obcego.

PAP News znajdziecie w Google Play. Aplikacja jest, oczywiście, całkowicie darmowa.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button