Krzyżówki Drogowe – aplikacja dla tych, co ubiegają się o kartę rowerową

Wydawnictwo Pedagogiczne Operon jakiś czas temu opublikowało w AppStore ciekawą aplikację Krzyżówki Drogowe. Jest ona znakomitą propozycją dla wszystkich osób chcących przypomnieć sobie przepisy ruchu drogowego przed egzaminem na kartę rowerową.

Krzyżówki Drogowe to program mobilny skierowany głównie do dzieci ze szkół podstawowych, których czeka wkrótce egzamin na kartę rowerową. Opisywane narzędzie dostępne na iGadżety zestawy pytań, pozwalające użytkownikowi opanowanie podstawowych zasad zachowywania się na drodze, a ściślej mówiąc, na tzw. „krzyżówkach.

Rozwiązywanie w aplikacji „łamigłówek drogowych” wygląda podobnie jak na oficjalnym egzaminie. Jeden test składa się więc z dwudziestu pytań, a osiągnięty wynik poznaje się dopiero po udzieleniu odpowiedzi na ostatnie pytanie. Dzięki temu dziecko jest w stanie sprawdzić swoją faktyczną wiedzę, a także przekonać się, które z pytań sprawiają mu największe problemy.

Program wykonany został niezwykle starannie. Interfejs jest miły dla oka i kolorowy, a więc z całą pewnością spodoba się najmłodszym użytkownikom mobilnych gadżetów. Bardzo dobrym pomysłem jest zastosowanie w teście animacji obrazujących sytuację na danym skrzyżowaniu. Pozwalają one dziecku na szybsze przyswojenie niezbędnej wiedzy.

Mimo że Krzyżówki Drogowe to mobilny produkt przygotowany z myślą o dzieciach, z powodzeniem korzystać z niego mogą również dorośli. W AppStore niektórzy nie kryją, że zainstalowani opisywany tutaj program po to, by przypomnieć sobie podstawowe zasady ruchu drogowego. Pozostaje tylko żałować, że na polskich drogach wciąż ciężko jest spotkać tego typu odpowiedzialnych kierowców.

W chwili obecnej aplikację z tego wpisu pobrać można jedynie na urządzenia z iOS-em. Jest ona, rzecz jasna, darmowa. Korzystać mogą z niej nieodpłatnie zarówno uczniowie, jak i nauczyciele, którzy chcą w nowoczesny sposób przygotować swoich podopiecznych do egzaminu na kartę rowerową.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button