Tabletowe nowości 2012 roku – podsumowanie targów CES

CES 2012 dobiegło końca. Oznacza to, że za nami pierwsze, lecz na szczęście nie ostatnie, targi związane z nowościami na rynku urządzeń mobilnych w tym roku. Podczas imprezy, która odbywała się w tym tygodniu w amerykańskim Las Vegas najpopularniejsi producenci gadżetów elektronicznych prezentowali swoje nowe patenty i wynalazki, które jeszcze w tym roku mają trafić na półki sklepowe. Zapraszamy naszych Czytelników do zapoznania się z podsumowaniem CES 2012, w którym zaprezentujemy tablety, jakie  jeszcze w tym roku będzie można mieć u siebie w domu.

Jak co roku przed CES, wiele osób spekulowało, która z firm zaprezentuje gadżet mogący stać się wielkim hitem rynku gadżetów elektronicznych, a która będzie w cieniu ze swoimi raczej nieudanymi wynalazkami.

Jeśli chodzi o producentów, to do tego pierwszego grona z pewnością po targach elektronicznych w Las Vegas zaliczyć można firmę Asus, która podczas CES pokazała się z bardzo dobrej strony i dała jasno do zrozumienia, że jest w stanie walczyć nawet z największymi producentami tabletów na świecie.

Tajwański producent podczas imprezy, która zgromadziła bardzo dużą rzeszę fanów gadżetów elektronicznych z całego świata, zaprezentował kilka bardzo ciekawych urządzeń, które z pewnością mają szanse zyskać sobie sympatię wielu odbiorców.

Na tytuł najciekawszego tabletu zaprezentowanego przez Asusa w amerykańskim mieście uznawanym za stolicę hazardu na pewno zasłużył Eee Pad MeMO 370T – 7-calowy gadżet wyróżniający się z tłumu przede wszystkim bardzo wydajnym czterordzeniowym procesorem Tegra 3 oraz niską ceną, która wynosić ma maksymalnie $249.

Na wyróżnienie w podsumowaniu targów CES na pewno zasługuje również Acer i jego Iconia Tab A510, która podczas imprezy została zaprezentowana jako urządzenie z najnowszą wersją Androida, dobrze pracującym procesorem (także Tegra 3) oraz dużym ekranem o przekątnej wynoszącej 10.1 cala.

Dużą uwagę uczestników styczniowych targów przykuły też na pewno stoiska firm Toshiba i Fujitsu. Przedstawiły one bowiem światu ciekawie wyglądające i w miarę użyteczne tablety wodoodporne, których „kąpiele” w specjalnych akwariach budziły podziw wśród miłośników nowinek technologicznych.

Niestety, nie brakowało podczas CES także i prezentacji słabo zapowiadających się urządzeń – między innymi Novero Solano, łudząco przypominającego Inspiron’a Duo, który raczej nie przyjął się najlepiej na rynku międzynarodowym oraz sprzętu firmy Gigabyte o modelu  S1081 niemal identycznego w porównaniu ze swoim poprzednikiem z 2011 roku.

 

Więcej o nowościach zaprezentowanych podczas targów CES 2012 przeczytasz w serwisie Tabletowo.pl

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button