Apple zaprezentowało iPada w wersji mini

O godzinie 19 czasu polskiego rozpoczęła się w San Jose konferencja firmy Apple, na której zaprezentowano, między innymi, iPada Mini. Jeżeli ciekawi jesteście, co będzie oferowało swoim użytkownikom najmłodsze dziecko z rodziny iTabletów oraz chcecie dowiedzieć się o czym jeszcze mówił we wtorkowy wieczór Tim Cook, zapraszamy do zapoznania się z treścią tego wpisu.

Wtorkowa konferencja firmy Apple rozpoczęła się od podsumowania premiery zaprezentowanych we wrześniu iGadżetów. CEO „jabłuszkowego” giganta technologicznego, Tim Cook, poinformował przedstawicieli mediów zgromadzonych w California Theatre w San Jose , że tylko w ciągu premierowego weekendu sprzedano aż 5 milionów egzemplarzy iPhone’ów 5 oraz 3 miliony nowych iPodów.

Garść statystyk i nowy iBooks

W trakcie wstępu do najważniejszej części prezentacji znalazło się też miejsce na przytoczenie kilku statystyk. Między innymi mowa była o tym, że na systemie iOS 6 działa na całym świecie już ponad 200 milionów urządzeń mobilnych, Game Center obsługuje 160 milionów graczy, a w AppStore znajduje się już ponad 700 tysięcy aplikacji, które w sumie dały zarobić swoim twórcom…6,5 miliarda dolarów.

Standardowy, ogólno-statystyczny, początek zakończył się krótką prezentacją  możliwości nowej wersji mobilnego programu iBooks. Do pobrania z AppStore ma być jeszcze dziś. Ma ona, między innymi, obsługiwać automatyczne przewijanie stron oraz udostępnianie cytatów w serwisach społecznościowych, a także zapewniać jeszcze lepszy komfort czytania.

Odświeżony Nowy iPad

Po zaprezentowaniu dziennikarzom ultra-cienkich iMaców oraz ulepszonych Macbooków przyszła kolej na iPady. Na samym początku poinformowano o tym, jakie mogą mieć one zastosowania w edukacji, a także poinformowało o ich sukcesie sprzedażowym.

Zanim przyszła kolej na iPada Mini, Phil Schiller zaprezentował iPada 4, czyli odświeżoną wersję Nowego iPada. Będzie ona kusiła potencjalnych nabywców wydajnym procesorem A6X, kamerą FaceTime nagrywającą w rozdzielczości 720p, wsparciem dla sieci LTE, dwukrotnie szybszym Wi-Fi i – rzecz jasna – nowym złączem dokującym. Jego cena będzie na tym samym poziomie, co obecna cena The New iPad.

Najmniejszy z iTabletów

Choć nowy, duży iPad otrzymał całkiem ciekawą specyfikację, największe poruszenie wśród zgromadzonych w California Theatre i tak wywołało pojawienie się iPada Mini. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, został on wyposażony w ekran o przekątnej 7,9 cala i rozdzielczości identycznej, jak ta w iPadzie 2.

W trakcie swojego występu Schiller porównywał najmniejszy iTablet do Nexusa 7 od Google’a, którego spokojnie nazwać można obecnie najlepszym 7-calowcem na rynku. Według informacji Apple, iPad Mini jest od swojego głównego konkurenta sporo lżejszy, cieńszy oraz wytrzymalszy, gdyż pokryty został po części aluminium, a nie jedynie zwykłym plastykiem.

iPad Mini wyposażony został w dwurdzeniowy procesor A5, a przy ciągłym użytkowaniu ma działać na baterii aż 10 godzin. W wersji z Wi-Fi i 16 GB pamięci wbudowanej kosztował będzie $329. Jego premiera w największych krajach świata – w tym także w Polsce (!) – zaplanowana została już na najbliższy piątek, to jest 26 października.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button