Kumo Lumo – fajnie jest być chmurką

Dla tych, którzy lubią mieć kontrolę nad wszystkim, co ich otacza, znane studio Chillingo przygotowało ciekawą grę o nazwie Kumo Lumo, w której graczom przychodzi wcielić się w…wędrującą po niebie chmurkę.

Aplikacja Kumo Lumo daje nam szansę pokierowania losami bielutkiej chmurki mieszkającej na naszym pięknym, ziemskim niebie. Najprościej rzecz ujmując,  naszym głównym celem w opisywanej grze jest wpływanie na otaczające główną bohaterkę środowisko.

Jak wygląda rozgrywka w produkcji Chillingo w praktyce? Sterując chmurą, mamy do dyspozycji cały meteorologiczny asortyment . Możemy dzięki niemu – niczym Zeus – strzelać wokół piorunami bądź też wywoływać mniejszy bądź większy deszcz. Za pomocą błyskawic jesteśmy w stanie wymierzać karę groźnym stworzeniom zamieszkującym planetę, natomiast decydując się na deszcz, wpływamy pozytywnie na roślinność, czyli po części także i na wygląd Ziemi.

Żeby sprawa nie była zbyt prosta, autorzy opisywanej gry postanowili ograniczyć nasze, to jest chmurki,  zasoby mocy. Nie możemy więc cały czas używać deszczu czy błyskawic, a musimy zbierać mniejsze „koleżanki” po fachu, by naładować moc.

Sterowanie w aplikacji odbywa się za pomocą ekranu dotykowego. Na wyświetlaczu znajdują się dwa przyciski służące do obracania ziemi w wybranym przez nas kierunku oraz wirtualne klawisze, do których przypisana jest konkretna „broń” chmurki. Mimo że początkowo system ten wygląda dość skomplikowanie, bardzo łatwo jest się do niego przyzwyczaić, a po jakimś czasie uznaje się go nawet za bardzo wygodny.

Rozgrywka w Kumo Lumo jest niezwykle oryginalna, ale bez wątpienia najbardziej spodobała nam się w grze oprawa graficzna. Wirtualny świat stworzony przez Chillingo jest bardzo barwny i cieszy oko niemalże na każdym kroku. Nie musimy w tym przypadku niczego udowadniać. Wystarczy, że zobaczycie screeny bądź materiał video, a przekonacie się, że piszemy prawdę.

Gra z chmurką w roli głównej dostępna jest w AppStore. Pobrać ją można zupełnie za darmo. Nie pozostaje nam zatem nic innego, jak Wam ją polecić i życzyć udanej zabawy ;).

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button