Szykują się kolejne zmiany w Google Play

Firma Google ma w planach w ciągu najbliższych dni wydać aktualizację do swojego wirtualnego sklepu Play. Jakie zmiany czekają Androidowców? Jeżeli są aktywnymi maniakami aplikacji, to z całą pewnością muszą już zacząć poważnie myśleć o…utworzeniu profilu w serwisie społecznościowym Google+.

Google uskutecznia sklep Play bardzo często, jednak zazwyczaj wprowadzone zmiany nie są na tyle duże, by mógł je dostrzec mniej spostrzegawczy człowiek. Jak podaje serwis AndroidPolice.com, najbliższa aktualizacja sklepu dla użytkowników Androida będzie inna od tych, które wyszły w ciągu kilku ostatnich tygodni (na przykład o tej, która dodała nam „Listę Życzeń”). Wygląd sklepu ma się nie zmienić, jednak zostanie dodanych do niego kilka mniej lub bardziej znaczących nowości.

Pierwsza istotna zmiana, jaka ma pojawić się w nowym Google Play, związana jest z serwisem społecznościowym Google+. Gigant z Mountain View od dobrych kilku miesięcy stara się na siłę propagować swój portal, jednak na razie jego starania idą na marne. Dzięki najnowszej aktualizacji sklepu dla Androidowców najprawdopodobniej kilku użytkowników przybędzie wspomnianemu wyżej serwisowi. Wkrótce bowiem komentarze i oceny aplikacji będzie można wystawiać jedynie z konta w Google+. Ma to przede wszystkim ograniczyć spam i sprawić, by na stronie pojawiały się tylko rzetelne recenzje (pomysłodawcy wychodzą z założenia, że ludzie nie będą negatywnie pisać o programach, gdy przy opinii wyświetlać się będzie ich imię i nazwisko).

Ulepszony sklep Play wyposażony ma zostać także w system raportujący. Dzięki niemu każdy posiadacz urządzenia z Androidem będzie mógł w prosty sposób zgłosić to, że program zawiera treści pornograficzne, wymaga wielu podejrzanych uprawnień albo po prostu oferowana przez niego treść jest niezgodna z tym, co zamieszczone jest w jego opisie.

Redakcja AndroidPolice wspomina także o funkcji przedsprzedaży. Najprawdopodobniej najnowsza aktualizacja Google Play przyniesie nam dodatkową zakładkę – Przedsprzedaż. Pozwalała będzie ona na kupowanie gier zanim jeszcze trafią one do oficjalnej dystrybucji. Niestety, póki co nieznane są szczegóły dotyczące tej opcji.

Kiedy możemy spodziewać się nowego sklepu z aplikacjami na Androida? Wiele wskazuje na to, że zadebiutuje on już na początku grudnia.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button